“Spuldze” – Līvānu jauniešu izlolots pasākums

“Spuldze” – Līvānu jauniešu izlolots pasākums

19. jūlijā Līvānu pilsētas svētku ietvaros īstenojās Līvānu novada jauniešu izlolota ideja – sarunu pasākums “Spuldze”. Šāda sarunu platforma/diskusija Līvānos notika pirmo reizi. Tika uzaicināti Latvijā zināmi cilvēki, kas iedvesmo jauniešus, pieaugušos, bērnus pašiem līdzdarboties, būt klāt nozīmīgu un citus iedvesmojošu lietu, notikumu virzīšanā un atbalstīšanā.

“Spuldze” norisinājās J. Graubiņa Līvānu Mūzikas un mākslas skolas dārzā, kur mājīgā apkārtne tika izgreznota ar lampiņām, svecēm, dzijas bumbām. Skatuve tika izdekorēta ar koka paletēm un galveno pasākuma akcentu – milzīgu spuldzes metāla atveidojumu. Kādēļ “Spuldze”? Jo tā ir gan gaismu nesošs objekts, gan idejas simbolisks atveids.

Pasākuma galvenie runātāji – radio balss Toms Grēviņš, youtuberis Edgar Fresh un komiķis Jānis Skutelis. Smēlāmies aizrautību, pozitīvas emocijas un nerimstošu aktivitāti visa pasākuma laikā .

Toms Grēviņš ievadīja radio izveides pirmsākumos, par savu ikdienu tajā. Lai pastiprinātu radio klātbūtni stāstījumā, tika atskaņoti fragmenti no sarunu tiešraidēm radio visas nedēļas garumā. Vēlāk izrādījāss, ka Toms Grēviņš uz skatuves ir runājis ar otrādāk uzvilktu kreklu. Ak, šis satraukums!

Edgar Fresh (Edgars Freščenko) runāja par jauniešiem aktuālu tēmu – kā piespiest sevi “iekāpt” diskomfortā? Jaunietis stāstīja par savu pieredzi, kā iesācis darbu pie sava YouTube kanāla izveides un kāpēc ir labi darīt lietas, kas tev nepatīk – tas paver plašākas iespējas.

Jānis Skutelis ļāva skatītājiem uzdot jautājumus, lai viņam būtu izpratne, ko tad līvānieši grib dzirdēt. Un ticiet – jautājumi tika uzdoti tik daudz un tik strauji, ka ne visi paspēja uzdot savu jautājumu! Bez jokiem neiztika!

Pasākums ir novērtēts atzinīgi gan no runātāju, gan skatītāju puses. Šī diskusija tika labi apmeklēta, neskatoties uz to, ka pilsētas svētku ietvaros pasākumi pārklājās. Paldies ikvienam, kas iesaistījās pasākuma tapšanā un paldies ikvienam, kas atnāca uz pasākumu! Līvānu novada Jauniešu domei jau ir idejas par nākamajiem pasākumiem un, iespējams, ka “Spuldze” varētu tikt ieviesta kā tradīcija.

Pasākums nebūtu izdevies bez Līvānu novada domes un Viduslatgales pārnovadu fonda finansiāla atbalsta pasākuma rīkošanai. Paldies Līvānu novada domei par jaunām ierosmēm, arī mūsu pamudināšanu!

Default Gallery Type Template

This is the default gallery type template, located in:
/home7/enterliv/public_html/kvartals/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_gallery_display/templates/index.php.

If you're seeing this, it's because the gallery type you selected has not provided a template of it's own.

Visas pasākuma laikā uzņemtās fogotāfijas apskatei un lejupielādei pieejamas ŠEIT un ŠEIT. (līdz 09.08.2019.).

Sagatavoja:
Dagnija Butlere,
Līvānu novada Jauniešu domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Uz Lapas Augšu