ParkRun mazo grantu projekts

ParkRun mazo grantu projekts

Mazo grantu projekts Parkrun

Pienācis laiks atskaitīties par Līvānu novada domes finansēto Mazo grantu projektu Parkrun. Projekts nebeidzas, tas turpināsies tik ilgi, kamēr vien brīvprātīgie to organizēs. Projekta mērķis ir ilgtermiņa, bezmaksas, iknedēļas, sestdienas skriešanas, soļošanas sporta pasākums Grīvas aktīvās atpūtas parkā,  ar mērķi veicināt veselīga dzīvesveida attīstību Līvānu novadā, pievienoties Parkrun globālajai ģimenei.

Projektu izdevās realizēt gandrīz pilnā apjomā, neizdevās  tikai pievienoties Parkrun globālajai ģimenei. Izdevās sazināties ar Parkrun organizatoriem. Viņu atbilde ir šāda: “Paldies par jūsu pasta jautājumu par parkrun Latvijā. Patiešām žēl, ka jūsu e-pasta vēstule  tik ilgi “izslīdēja caur tīklu”. Pagājušajā gadā mēs daudz pētījām par plāniem paplašināties citās Eiropas valstīs, aplūkojot gandrīz 800 dažādus “potenciālos” klientus, kas ir nonākuši pie mums pēdējos pāris gados. Tas bija grūts lēmums par prioritāti noteikt, kuras valstis mēs vēlamies uzņemt pirmajā vietā, un mēs pieņēmām lēmumu par mērķa valsti izvēlēties Nīderlandi. Tomēr, parkrun ir ilgtermiņa vīzija. Ir problēmas saistībā ar tehnoloģiju (pašlaik mēs izveidojam jaunu tīmekļa vietni katrai valstij), valodu (tulkojot visu parkrun tīmekļa vietni un visu citu pašreizējo un turpmāko saziņu jaunā valodā) un darba resursus.  Tāpēc šobrīd mums nav plānotu plānu, ko uzsākt Latvijā. Tomēr tas nav “nē” uz visiem laikiem, bet vairāk kā “pagaidām nē”. Protams, situācija attiecībā uz Covid-19 ir būtiski ietekmējusi parkrun 22 valstīs, kurās mēs darbojamies. Tas nemaina mūsu ilgtermiņa centienus, lai parkrun uz visām valstīm un kopienām, kur ir vēlme uzsākt skrējienu. Kad lietas atgriezīsies pie “normālas” – un, protams, mums vispirms ir jāsaprot, kā izskatās šis “normālais” darbs, tad mēs ceram atkal uzņemt šo darbu. Mēs, protams, piefiksējām jūsu informāciju un sazināsimies ar jums vēlreiz, kad situācija būs kļuvusi stabilāka.”

 

Projekta pirmās divas kārtas notika klātienē, bet tagad Parkrun skrējiens notiek attālināti, ievērojot valsts epidemioloģisko situāciju. 2020. gadā tika plānots iesaistīt 50 interesentu. Šis rādītājs tika sasniegts 5. kārtā. Pēc aizvadītām sešām kārtām dalībnieku skaits ir sasniedzis 60.

Finansējums tika novirzīts Grīvas aktīvās atpūtas parka trases mērīšanai un sertificēšanai, plakāta, karogu un krekliņu iegādei. Finansējums 100% tika izlietots.

Tiešie projekta Parkrun ieguvēji ir Līvānu novada iedzīvotāji, īpaši ģimenes (bērni no četru gadu vecuma līdz 11 gadu vecumam) un visi interesenti, kas piedalījās un piedalīsies  Parkrun skrējienā. Katru sestdienu skrējējs var izkāpt no savas komfort zonas un doties uz Grīvas aktīvās atpūtas parku un noskriet savus 5km.. Parkrun nav sacensības to parastajā izpratnē. Parkrun skrējienā dalībnieks sacenšas  pats ar sevi. Galvenais ir noskrieto reižu skaits. Par noskrietām 20,50 un 100 reizēm dalībnieks saņem krekliņu ar personalizētu uzrakstu. Bērni krekliņu saņem pēc noskrietajām desmit reizēm. Brīvprātīgie krekliņu saņem par 25 darbošanās reizēm.

Paldies pašvaldībai un brīvprātīgajiem par iespēju realizēt ideju par regulāru skrējienu novada iedzīvotāju, jo  īpaši ģimeņu vidū. Veselīga dzīvesveida popularizēšanai, lietderīgai brīva laika pavadīšanai, kā arī personīgajai izaugsmei

thumbnail_Image

Screen Shot 2020-11-05 at 14.30.58 Screen Shot 2020-11-05 at 14.31.21

2. kārta

Screen Shot 2020-11-09 at 13.58.29 Screen Shot 2020-11-09 at 13.58.42

 

Sagatavoja:

Mārīte Vilcāne

Projekta Parkrun brīvprātīgā

Uz Lapas Augšu