“Nākotnes inženieris” – konkurss skolēniem

“Nākotnes inženieris” – konkurss skolēniem

Make your College Application count!Rīgas Tehniskā universitāte un RTU Inženierzinātņu vidusskola sadarbībā ar Lattelecom organizē konkursu “Nākotnes inženieris” Latvijas skolu 7. līdz 9. klašu skolēniem.

Konkursa mērķis ir veicināt jauniešu radošumu un dot iespēju tiem padomāt par nākotnes tendencēm inženierzinātnēs, jo mūsdienu pētnieki secinājuši, ka aptuveni 65% no jaunajiem cilvēkiem, kuri patlaban uzsāk mācības, strādās profesijās, kādas šodien neeksistē.

Konkurss ir lieliska iespēja jauniešiem raisīt domas par nākotnes inženierzinātņu jomas profesijām un vizuālā veidā sniegt savu versiju par nākamajās desmitgadēs aktuālākajām darba vietām. Konkurss ir individuāls un paredzēts Latvijas skolu 7. – 9. klašu skolēniem. Saskaņā ar dažādu pētījumu rezultātiem, lielākā daļa no nākotnes profesijām vēl nav zināmas, tāpēc konkursa ietvaros aicinām jauniešiem radošā veidā video formātā (aptuveni 30 sek., drīkst filmēt arī ar mobilo telefonu) sagatavot savu redzējumu par to, kādas profesijas varētu būt aktuālas tuvākajā nākotnē. Iesakām izvēlēties profesiju, kura saistīta ar inženierzinātnēm un modernajām tehnoloģijām. Iesniegto ideju vērtēšanu veic konkursa žūrija un sabiedrība, balsojot par iesniegtajiem video RTU Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) Facebook.com lapā. Pēc balsojuma beigām tiek apkopoti rezultāti un, summējot sabiedrības un žūrijas vērtējumu, piecu visaugstāk novērtēto ideju iesniedzēji tiek aicināti prezentēt savu nākotnes profesiju klātienē. Pēc klātienes prezentācijām tiks paziņoti konkursa godalgoto vietu ieguvēji. Konkurss ne tikai veicinās jauniešu radošumu un dos iespēju iepazīt nākotnes inženierzinātnes, bet arī cels to popularitāti un prestižu sabiedrībā.

Konkursa laika grafiks

1. kārta: 2018. gada 8. oktobris–28. oktobris. Vizuālais materiāls video formātā par nākotnes profesiju jānosūta uz e-pastu skola@rtu.lv.

2. kārta: 2018. gada 31. oktobris –14. novembris. Sabiedrības balsojums RTU IZV facebook.com lapā un žūrijas izvērtējums.

FINĀLS: 2018. gada 23. novembris. Labāko dalībnieku klātienes prezentācija. Žūrijas izvērtēšana. Labāko apbalvošana.

Balvu fonds

1. vietā – Apple firmas planšetdators

2. vieta – Fitnesa aproce

3. vieta – Portatīvais skaļrunis

Žūrijas sastāvs

  • RTU pārstāvis
  • IZV pārstāvis
  • Lattelecom pārstāvis
  • Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas pārstāvis

Organizatori: Rīgas Tehniskā universitāte un RTU Inženierzinātņu vidusskola sadarbībā ar Lattelecom.

Uz Lapas Augšu