MJIC “Kvartāls” viesojas Rožupes pamatskolā un Līvānu 1. vidusskolā

MJIC “Kvartāls” viesojas Rožupes pamatskolā un Līvānu 1. vidusskolā

 

30.novembrī MJIC “Kvartāls” vadītāja Marija Kostočko un jaunatnes lietu speciāliste Lāsma Kursīte-Kozule viesojās divās Līvānu novada skolās – Rožupes pamatskolā un Līvānu 1. vidusskolā.

Plkst. 11:30 Rožupes pamatskolā 8. un 9. klašu skolēni kopā ar “EUROPE DIRECT Dienvidlatgale” centra vadītāju Oskaru Zuģicki izspēlēja stratēģijas galda spēli “DemokrātiJĀ”, kuras mērķis ir izveidot savu valsti, izprast demokrātijas pamatelementu nozīmību, kā arī apzināties iespējas un riskus, kādus rada demokrātiska valsts pārvalde. Paralēli spēlei ar jauniešiem tika apspriestas arī citas ar reālo dzīvi un nākotni saistītas lietas un gūtas vērtīgas atziņas.

 

Pēc tam plkst. 14:30 viesojāmies Līvānu 1. vidusskolā, kur neformāli izglītojošu sarunu “Jaunības maksimālisms un nākotnes minimālisms” veica “Jaunā Eiropas Bauhaus”  vēstnieks Jānis Ķīnasts.

“Jaunais Eiropas Bauhaus” ir kustība, kas aicina pārslēgties uz citādāku domāšanu, lai ikdienā ieviestu jaunas darbības. Šīs kustības mērķis ir apvienot dažādas savsatrpēji saistītas nozares, spēcinot vietējās kopienas un realizējot sabiedrības iesaisti un līdzdalību visos līmeņos.

Jauniešiem tika uzdoti dažādi jautājumi par sevi, savu iekšējo “gravitācijas centru”, nākotnes plāniem un tam nepieciešamajiem “instrumentiem” un “darbnīcām”, pasauli sevī un skolas mīļākajām vietām.

Uz Lapas Augšu