Līvānu novada jaunieši par klimatu

Līvānu novada jaunieši par klimatu

2022. gads tika pasludināts par Eiropas Jaunatnes gadu un Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) tā ietvaros īstenoja iniciatīvu ar dažādiem pasākumiem – 20 diskusijas reģionos par Eiropas nākotni “ESi Nākotne” ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības atbalstu, kā arī starptautisko projektu RŪPnīca, aktualizējot mežu ilgtspēju, klimata pārmaiņas un atbalstot pašu jauniešu lokālo iniciatīvu īstenošanu.

Arī Līvānu novada jaunieši ir izrādījuši interesi vides tēmā, tāpēc projekta RŪPnīca kampaņas “Jaunieši par klimatu” ietvaros 10. septembrī devās uz Homo Novus festivālu Rīgā, kur bija iespēja piedalīties iniciatīvā par mežu izciršanas aktualitāti. No šī pasākuma izrietēja vairākas Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra (MJIC) “Kvartāls” organizētās aktivitātes:

  • 7. oktobrī MJIC “Kvartāls” un 10. oktobrī Jersikas pamatskolā norisinājās pasākums “Kas ir klimats?”;
  • 20. oktobrī jauniešiem bija iespēja apmeklēt pasākumu “Arī Tu vari radīt O2” ;
  • 21. novembrī izbraukuma pasākumā Jaunsilavas pamatskolā norisinājās diskusiju un praktiskā darbnīca, kurā bija iespēja uzzināt, kā no otrreiz pārstrādātiem materiāliem izveidot adventes vainagus;
  • 11. decembrī notika pamācošu atkritumu šķirošanas video filmēšana ar Lauri Zalānu “Esi radošs, mācies un māci citus pareizi šķirot” konkursa ietvaros.

Zaļi domājošas un aktīvas ir bijušas arī jaunietes no Rudzātu vidusskolas – Evita Marija Aizpuriete un Asnāte Jansone, kuras 2. novembrī organizēja izglītojošu un radošu pasākumu “Mežainis”.

Noslēdzošais pasākums – konference “Iedvesmas RŪPnīca: pilsoniskās iniciatīvas videi un ilgtspējai” norisinājās 27. janvārī, kuru apmeklēja MJIC “Kvartāls” vadītāja Marija Kostočko un aktīvās Līvānu novada jaunietes Evita Marija Aizpuriete, Asnāte Jansone, Viktorija Nagle un Vendija Ciša. Konferences noslēgumā sekoja apbalvošana par aktīvu un radošu pilsonisko līdzdalību vides iniciatīvu veidošanā, un arī Līvānu novada jaunietes tika atzinīgi novērtētas, saņemot dažādas balvas, tai skaitā UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas simpātiju balvu.

Tika pasniegtas arī pārsteiguma balvas – viena Rudzātu vidusskolas un vēl viena Līvānu 1. vidusskolas skolniecēm – iedvesmas braucienu uz Islandi, kur vairāku dienu garumā būs iespēja diskutēt un darboties dažādu svarīgu ilgtspējas mērķu tēmās.

Pateicamies visiem jauniešiem par iesaistīšanos #JauniešiParKlimatu kampaņā, skolām par uzņēmību, atsaucību un uzņemšanu, Līvānu novada pašvaldībai, vides specialistei Gunitai Vaivode, kā arī LAPAS par finansējumu iniciatīvu realizēšanai.

konference_lapas

No kreisās: Marija Kostočko, Ilze Seipule, Evita Marija Aizpuriete, Asnāte Jansone, Viktorija Nagle, Vendija Ciša.

Uz Lapas Augšu