Līvānos aizvadīts Demokrātijas festivāls

4W5A9356

16. februārī Līvānu novada Multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā (MJIC) “Kvartāls” tika aizvadīts Demokrātijas festivāls, kura ietvaros gan jaunieši, gan arī pieaugušie uzzināja vairāk par demokrātiju un tās nozīmi, iesaistījās un meklēja radošus risinājumus ar reālo dzīvi saistītām problēmsituācijām, un uzdeva jautājumus Eiropas Parlamenta deputātei – prof. Inesei Vaiderei.

Lai mazliet “atvērtu” un “iesildītu” auditoriju, pasākums tika atklāts ar neformālās izglītības vidē tik pazīstamo iepazīšanos – šoreiz talkā tika ņemtas draudzības kārtis. Īsi pēc tā sekoja simulāciju spēle, kurā ikviens pasākuma apmeklētājs varēja iejusties citā tēlā un iepazīt dažādas reālas dzīves situācijas no pavisam cita skatu punkta, tādā veidā iedziļinoties pašvaldības sistēmā un attīstot lēmumu pieņemšanas spējas. Liels prieks, ka iesaistījās ne tikai jaunieši, bet arī pieaugušie, nodrošinot dažādu paaudžu skatījumu un izpratni par lietu kārtību.

Izspēlētās problēmsituācijas un to risinājumus vēroja arī Eiropas Parlamenta deputāte  – prof. Inese Vaidere, kura atzinīgi novērtēja un analizēja pasākuma apmeklētāju pieeju uzdevumu izpildei.

Demokrātijas festivāla noslēgumā MJIC “Kvartāls” vadītāja Marija Driksna uzdeva auditorijas pasākuma gaitā iesūtītos jautājumus EP deputātei – prof. Inesei Vaiderei, kā arī diskutēja par citām nozīmīgām tēmām, kas skar demokrātiju.

Arī jaunieši pasākumu vērtē kā vērtīgu, saistošu, sakot, ka apspriestās tēmas bija viegli uztveramas un interesantas.

Pasākums notika sadarbībā ir Biedrību “LOBS” un Attīstības platformu YOU+.  Paldies ikvienam, kas ieradās!

Foto: Ingūna Semule

Uz Lapas Augšu