Jelgava – Latvijas Jauniešu galvaspilsēta

Jelgava – Latvijas Jauniešu galvaspilsēta

logo_konkurssIzglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīkotajā konkursā “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2016” uzvarējusi un pirmās Jauniešu galvaspilsētas titulu ieguvusi Jelgava. Tieši šī pilsēta visa nākamā gada garumā kļūs par epicentru svarīgākajām Latvijas jaunatnes politikas aktivitātēm un jauniešu pasākumiem.

“Šis ir vēsturisks mirklis, jo Latvijas jauniešiem nu būs pašiem sava galvaspilsēta, -vieta, kur attīstīties jaunām idejām, īstenot projektus, rast sabiedrotos un veidot savu pilsētu un pasauli labāku un gudrāku. Ir patiess prieks par pašvaldību atsaucību un ieinteresētību piedalīties konkursā, bet Jelgavai jānovēl daudz drosmīgu ieceru. Jūs esat pirmie, un ar jūsu veikumu savas ieceres un darbus samēros sekotāji,” uzsver IZM valsts sekretāre Līga Lejiņa.

IZM sadarbībā ar pārējiem konkursa organizatoriem Latvijas Jauniešu galvaspilsētā nākamajā gadā organizēs pieredzes apmaiņas semināru jaunatnes lietu speciālistiem no visas Latvijas, Eiropas informācijas tīkla jauniešiem Eurodesk “Time to Move” (“Laiks doties!”) aktivitātes, Starptautiskās Jaunatnes dienas pasākumu 12. augustā, Strukturētā dialoga reģionālo konferenci, konkursa “Labākais darbā ar jaunatni 2016” laureātu sveikšanas svinīgo ceremoniju.

Sestdien svinīgajā pasākumā uzvarētājam tika pasniegts Latvijas Jauniešu galvaspilsētas ceļojošais kauss un parakstīta divpusējā labās gribas apņemšanās veicināt darba ar jaunatni atpazīstamību un vienotu izpratni.

Konkursa finālā sacentās Cēsu novads, Jelgava, Liepāja un Madonas novads sadarbībā ar Gulbenes novadu. Uzvarētāja noteikšanai tika ņemts vērā gan žūrijas vērtējums, gan publiskās balsošanas rezultāti. Arī nākamgad plānots organizēt līdzvērtīgu konkursu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2017”.

Konkursu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2016” organizē IZM sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Jaunatnes padomi un jauniešu organizāciju “Avantis”. Šāds konkurss tiek rīkots pirmo reizi, un tā mērķis ir popularizēt darbu ar jaunatni pašvaldību vidū, veicināt pašvaldību sadarbību un pieredzes apmaiņu jaunatnes jomā, kā arī paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu un jaunatnes organizāciju prestižu.

 Informācija pārpublicēta no www.jaunatneslietas.lv

 

Uz Lapas Augšu