Jauniešu centra “Kvartāls” sienu rotā jauns mākslas darbs grafiti tehnikā

IMG_4400

Tas tapis pavisam nesen – 18. maijā. Doma, par Kvartāla apgleznošanu un izrotāšanu, jauniešu centra sienās mājoja jau sen, taču domas realizācija notikusi tagad, īsi pirms pasākuma “Nakts kedās” norises.

Mākslas darbs tika radīts sadarbojoties ar plaši pazīstamo mākslinieku Daini Rudeni jeb Rudens Stencil un Līvānu novada jauniešiem. Sākotnēji jaunieši piedalījās aptaujā, kur tika noskaidrots viņu viedoklis par viņuprāt nozīmīgākajām vērtībām gan viņu dzīvēs, gan Erasmus+ un Eiropas Solidaritātes korpusa izvirzīto prioritāšu sarakstā. Viedokli anketā izteica aptuveni 130 jaunieši. Pēc aptaujas datu iegūšanas un apkopošanas mākslinieks radīja skici, ko vēlāk apstiprināja Līvānu novada pašvaldība.

IMG_4418

Un ilgi gaidītais notikums bija klāt – 17. maija vakarā mākslinieks Dainis Rudens uz sienas uzzīmēja aptuvenas burtu kontūras un ar gaišu krāsu tos aizkrāsoja, bet jau nākamās dienas rītā uzsāka darbu pie mākslas darba veidošanas un detaļu zīmēšanas. Mākslas darba tapšanā roku pielika gan MJIC “Kvartāls” darbinieces, gan jaunieši, gan Līvānu viesi.

Rezultātā uz MJIC “Kvartāls” sienas, kas vērsta pret futbola laukumu, ir košs un uzrunājošs aptuveni 2,5 m augsts un 10 m plats uzraksts KVARTĀLS, kas papildināts ar emocijzīmēm, kuras tad arī atspoguļo jauniešu izteikto viedokli par galvenajām vērtībām un prioritātēm. Emocijzīmes atspoguļo digitālo transformāciju, vides un klimata pārmaiņas un iekļaušanu. Starp burtiem redzamas vēl dažas emocijzīmes vai to daļas, kas atspoguļo līdzdalību.

Esam pateicīgi visiem grafiti tapšanā iesaistītajiem – Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrai (JSPA), Eurodesk, Līvānu novada pašvaldībai, biedrībai “riktīgi NAISS”, māksliniekam Dainim Rudenim jeb Rudens Stencil, kā arī visiem jauniešiem un citiem iesaistītajiem!

Uz Lapas Augšu