Jaunieši piedalās projektu festivālā “Projektu nakts 2023”

90038875-a6f4-4db2-8cce-40ca6896049b

No 10. līdz 11. augustam norisinājās ikgadējais Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūras (JSPA) organizētais projektu festivāls “Projektu nakts 2023”, kas šogad norisinājās Bauskā. Pasākuma ietvaros vairāku Latvijas novadu un pašvaldību jaunieši ģenērēja idejas Solidaritātes un apmaiņas projektu novirzienos. Jaunieši arī varēja iepazīt Jauniešu apmaiņu, Jaunatnes līdzdalības projektu un Solidaritātes projektu būtību, kā arī dibināt partnerības saviem projektiem un uzzināt par iniciatīvu “DiscoverEU”, kas ik gadu pilngadību sasniegušiem eiropiešiem sniedz iespēju bez maksas ceļot pa Eiropu.

Arī Līvānu novada jaunietes Aiva Lāčkāja, Asnāte Jansone, Viktorija Nagle un Jana Urkevica kopā ar MJIC “Kvartāls” vadītāju Mariju Kostočko piedalījās šajā pasākumā.  Jaunieši visas nakts garumā strādāja pie savu projektu ideju ģenerēšanas un noformēšanas, pēc tam tās prezentējot arī pārējiem pasākuma dalībniekiem un organizatoriem. Prezentāciju laikā jaunieši saņēma ieteikumus un labojumus no mentoriem, kā arī izstrādāja ceļa karti, soli pa solim, kas jādara, lai projektu realizētu.

Jauniete Viktorija Nagle dalās savā pieredzē, sakot: “Iepriekš nekad man nav bijusi iespēja rakstīt projektu, domāju, ka tas ir ļoti grūti. Ka man nesanāks. Pēc projektu nakts Bauskā, aktivitātēm, kuras tur norisinājās un citu cilvēku pieredzes stāstiem apzinājos, ka nav nekā neiespējama. Ir tikai jāmēģina un viss tiešām sanāks it īpaši, ja ir tik jauka atbalsta grupa no JSPA. Paldies!”

Savukārt, Asnāte Jansone papildina: “Es ļoti novērtēju šo iespēju piedalīties projekta naktī.  Ieguvu daudz jaunas zināšanas un praktiskās iemaņas, kuras noteikti noderēs, rakstot kādu projektu. Ļoti atsaucīgi, zinoši projekta vadītāji, kuriem patiešām varēja pajautāt jebkādu jautājumu. Abu dienu laikā valdīja brīnišķīga atmosfēra. Iepazinos ar daudz citiem kolosāliem jauniešiem, kuri arī ir tikpat drosmīgi kā es, lai rakstītu kādu projektu.”

Paldies Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrai par šādu iespēju un jauniešiem novēlam, lai jaunās projektu idejas tiek īstenotas!

Uz Lapas Augšu