Jaunieši aktīvi iesaistās atkritumu šķirošanā

Jaunieši aktīvi iesaistās atkritumu šķirošanā

skirosana

No 10. novembra līdz 7. decembrim norisinājās atkritumu šķirošanas konkurss “Esi radošs, mācies un māci citus pareizi šķirot”, kura ietvaros Līvānu novada jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem tika aicināti iesūtīt pašu izveidotos maketus atkritumu šķirošanas konteineriem. 

Uzdevums bija digitāli izstrādāt plastmasas, stikla vai papīra maketus gan vizuāli norādot, gan pierakstot, kādiem atkritumiem paredzēts katrs ko konteineriem. Kā labāko darbu autores tika izvirzītas divas jaunietes – Daniela Veigure un Kristiāna Soltuma.

Uzvarētājas tika apbalvotas ar labumu somām, kā arī viņu iesūtītās idejas tiks izmantotas kā maketi uzlīmju izgatavošanai atkritumu šķirošanas konteineriem un plakātiem – gan Līvānu novada pašvaldības iestādēs, gan uz lielajiem konteineriem ārā.

Tāpat arī konkursa uzvarētajām un citiem aktīvākajiem Līvānu novada jauniešiem 11. decembrī bija iespēja satikties ar Radio “Tev”, skatuves un sociālo tīklu cilvēku Lauri Zalānu, kopīgi daloties ar savām idejām un ierosinājumiem, kā arī radoši izpaužoties atkritumu šķirošanas video filmēšanā. Kopīgi veidotie video būs pieejami Līvānu novada pašvaldības mājaslapā livani.lv un Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra (MJIC) “Kvartāls” sociālo tīklu kontos.

Paldies Laurim Zalānam par ierašanos un brīvās gaisotnes radīšanu, kā arī Līvānu novada jauniešiem un Līvānu novada Jauniešu domei par idejām un iesaistīšanos.

Projekts tapis sadarbībā ar MJIC “Kvartāls”, Latvijas Platforma attīstības sadarbībai – LAPAS un Līvānu novada pašvaldību.

Uz Lapas Augšu