Aizvadīts otrais Latvijas jauniešu galvaspilsētas 2024 pasākums “Esi brīvi prātīgs”

DSC_0061

Jau otro mēnesi Līvānu novads nes savu goda titulu – Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2024! Iesācies otrais gada mēnesis un arī otras lielais pasākums aizvadīts. 8.februārī MJIC “Kvartāls” notika pasākums “Esi brīvi prātīgs”, kur par brīvprātīgo darbu jauniešus izglītoja Ints Teterovskis. Ints Latvijā ir zināms kā diriģents, koru mākslinieciskais vadītājs, vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku virsdiriģents, bet kopš 2014. gada darbojas arī aktīvi brīvprātīgajā darbā, kā arī ir NNVA Brīvprātīgo projekta Brīvprātīgie.lv vadītājs. Pats Ints uzsver, ka brīvprātīgais darbs ir jāveic ar mērķi gūt labumu sev – jaunu pieredzi, prieku, gandarījumu un piepildījumu. Jo, ja mēs katrs, veicot brīvprātīgo darbu, gūsim labumu sev, arī pašu darbu paveiksim ar lielu atbildību un cieņu.

Pasākuma pirmajā daļā Ints dalījās ne tikai ar savu pieredzi, bet sarunā iesaistīja arī Siguldas jauniešu iniciatīvu centra “Mērķis” vadītāju Gunitu Strazdiņu, Eiropas Solidaritātes korpusa brīvprātīgā darba projektu vadītāju un koordinatoru Lauri Šķenderu un arī jaunieti Lovisu Ķerubini, kas ir ieguvusi “Gada brīvprātīgais 2023” titulu Latvijas mērogā. Visi brīvprātīgās jomas eksperti dalījās gan ar saviem pieredzes stāstiem, gan arī apsprieda, kas būtu jāuzlabo brīvprātīgā darba jomā Latvijā, lai tā veiksmīgāk un ātrāk attīstītos, un aizvien vairāk cilvēki iesaistītos brīvprātīgajā darbā.  Diskusijas laikā arī jaunieši, kas pasākumā piedalījās kā apmeklētāji, tika iesaistīti sarunās, kā arī bija iespēja izteikt savu viedokli par brīvprātīgo darbu digitāli.

Pasākuma otrajā daļā visiem apmeklētajiem bija iespēja piedalīties “dzīvajās bibliotēkās” un smelties iedvesmu no Eiropas Solidaritātes korpusa projekta brīvprātīgo stāstiem! Savā pieredzē par brīvprātīgo darbu Latvijā stāstīja četri jaunieši – Nikusha Gogia no Gruzijas, Celia Leiva Sanz no Spānijas, Yigithan Karayilmaz no Turcijas un Fizza Taghizade no Azerbaidžānas.

DSC_0010

Pasākumu apmeklēja vairāk kā 85 jaunieši no dažādām pilsētām un novadiem – Līvānu novada, Augšdaugavas novada, Rēzeknes novada, Siguldas, Mārupes un Gulbenes. Liela daļa jaunieši atzina, ka īpaši noderīgi bija dzirdēt tieši pieredzes stāstus no jauniešiem, kas darbojas brīvprātīgi Latvijā un arī pieredze brīvprātīgajā darbā citās valstīs. Šis sarunas jauniešos ieviesa lielāku ziņkāri par brīvprātīgā darba iespējām Latvijā un ārzemēs.

Visa pasākuma laikā jauniešiem bija pieejams arī Līvānu novada “brīvprātīgā darba tirgus” – dažādu organizāciju un iestāžu piedāvātās brīvprātīgā darba iespējas. Šī informācija arī pēc pasākuma ir izvietota MJIC “Kvartāls” uz sienas starp 1. un 2. stāvu, jaunieši ar to var iepazīties jebkurā laikā.

Kā vienmēr vēlamies izteikt lielu pateicību mūsu brīvprātīgajiem, kas palīdzēja šī pasākuma tapšanā un moderēšanā.

Pasākums notiek Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2024 – Līvānu novads ietvaros. Konkursa “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta” mērķis ir popularizēt darbu ar jaunatni pašvaldību vidū un tā nozīmi sabiedrībā, stiprināt pašvaldību sadarbību jaunatnes jomā, labo prakšu un pieredzes apmaiņu, turpināt iedibinātās tradīcijas darbā ar jaunatni; kā arī paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu, pašvaldību un organizāciju, kas organizē darbu ar jaunatni, prestižu un veicinātu jauniešu līdzdalību un iesaistīšanos sabiedriskajos procesos.

 

Uz Lapas Augšu