Vieglatlēti sāk vasaras skriešanas sezonu Rēzeknē

Vieglatlēti sāk vasaras skriešanas sezonu Rēzeknē

6. aprīlī ir sākusies BIGBANK „Skrien Latvija” vasaras skriešanas sezona. Seriāla atklāšana jeb 1. posms jau otro gadu pēc kārtas notiek Latgales sirdī – Rēzeknē. Šajās sacensībās aktīvi piedalās arī Līvānu novada Vieglatlētikas kluba (VK) komanda. Apvienojoties ar Līvānu Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēkņiem, skrējējiem parādījusies iespēja pārstāvēt dzimto pilsētu jau ar divām komandām dažādās distancēs.

Jāsaka, ka labums no tā ir gan jauniešiem, jo iegūto pieredzi no dalības vienās no vislabāk organizētājām un viskuplāk apmeklētajām sacensībām Latvijā varēs izmantot arī citiem startiem, gan pieredzējušajiem skrējējiem, kam ar iepriekš minēto pieredzes bagāžu prieks dalīties un kas kalpo kā papildus motivācijas avots.

Šoreiz izvēlētā taktika attaisnoja sevi par visiem 100%, un Līvānu VK otrā komanda, startējot 5 km Tautas skrējiena distancē, nedaudz negaidīti, bet pārliecinoši finišēja labāko trijniekā! Pirmo reizi “Skrien Latvija” seriāla pastāvēšanas vēsturē Tautas skrējiena distancei bija iespēja piedalīties komandu cīņās, un Līvānu novada vieglatlētikas klubs ierakstīja savu vārdu, ieņemot godpilno 2. vietu. Līvānu VK-2 pārstāvēja Vadims Martinovs, Simona-Alise Salmiņa, Santa Kokina un Mārīte Vilcāne. Lieliska debija, un Līvānu VK-1 jūs palaban apskauž! Un, protams, paldies par supergaršīgo kliņģeri, ko saņēmāt balvā jūs, bet garšoja visiem! ☺

Turpinot par individuālo sportistu sniegumu, centīšos pieskarties dienas spilgtākajiem momentiem. Protams, nevar nepieminēt vienīgo uzvarētāju – Nikitu Bondarevu, kurš, neskatoties uz sliktu pašsajūtu, izgāja uz starta un izcīnīja savu pirmo uzvaru šogad un jau astoto, kopš piedalās “Skrien Latvija” seriāla bērnu sacensībās.

Uz goda pjedestāla kāpa arī Simona Alise Salmiņa. Līvānu BJSS audzēknei 2. vieta 5 kilometrus garajā Tautas skrējiena distancē ar laiku 22:04 un beidzot gandarījums par paveikto, jo pēdējā laikā treniņprocess neritēja tik gludi, kā gribētos. Tikai par minūti atpalika vēl viena BJSS audzēkne Santa Kokina. Piektā vieta debijas reizē ir labs start up un visas iespēja pilnveidot savu meistarību turpmākajos posmos. Kā piektais savā vecuma grupā finišēja Vadims Martinovs, kuram šī distance ir uzskatāma par izturības treniņu, un rezultāts 19:51,0 ir pietiekami labs sportistam, kurš savā specializācijā vairāk orientējas uz sprinta distancēm. Mārītei Vilcānei nācās cīnīties ar krietni jaunākām pretiniecēm. Viņas 44. vieta arī ir vērā ņemams sniegums (starp 105 dalībniecēm vecuma kategorijā sākot no 19 gadiem). Sintija Grigorjeva, uzrādot rezultātu, kas atbilst viņas personīgajam rekordam šajā distancē, ierindojās 52. vietā savā vecuma kategorijā.

Nike Tautas skrējienā, kas reizē bija arī Latvijas čempionāts 10 km šosejas skrējienā, visaugstāko rezultātu sasniedza Solveiga Ozola-Ozoliņa. Mūsu kluba pārstāvei diemžēl pavisam nedaudz pietrūka līdz Latvijas čempionāta bronzas medaļai, un šoreiz nācās samierināties ar sportistu vidū dēvēto „koka medaļu”. Uzrādot rezultātu 39:23,0, Solveiga ieņēma 4. vietu, tiesa, šoreiz sasniegt labāko rezultātu traucēja veselības problēmas, ko, iespējams, varēja izraisīt Rēzeknes mitrais un aukstais gaiss, bet sportiste varonīgi cīnījās līdz distances pēdējiem metriem, ko apliecina zaudētās 20 sekundes (tikai!) trešās vietas ieguvējai Valērijai Linkevičai no Daugavpils.

Valērijs Gasperovičs ar rezultātu 41:15,0 ierindojās 13. vietā V20 grupā, Arvils Bušmanis ar 39:28 palika 6. vietā V40 grupā. Roberts Mālnieks, neskatoties uz finiša spurtu beidzamajā distances posmā, spēja izcīnīt 2. vietu V50 grupā.

Saldais ēdiens vienmēr ir pusmaratona distance. Katru reizi ar nepacietību tiek gaidīts Kitijas Valteres starts, jo zināms, ka cīņai par visaugstākajām vietām “būt!”. Kitija vēl nepaspēja atvilkt elpu no Berlīnes pusmaratona, kur viņa piedalījās tikai pirms nedēļas, kad jau pienāca laiks startēt Rēzeknes posmā. Trešā vieta, ko izcīnīja Kitija, ir ļoti atzīstams sniegums, bet tie, kas seko Kitijas sporta gaitām, ar nepacietību gaida, kad sportistei izdosies parādīt krietni ātrākas sekundes, šķērsojot finiša līniju. No sirds novēlam, lai tas izdotos tuvākajā laikā!

11080894_666500340143473_5157561415733464838_o

Kitija Valtere šķērso finiša līniju.

Ginta Valtere cerīgi sāka 2015. gada skriešanas sezonu, izcīnot 6. vietu S20 grupā. Kaut arī pati sportiste kritiski pieiet uzrādītajam rezultātam 1:34.02, jo pati cerēja noskriet krietni ātrāk, uzskatām, ka pirmajam sezonas startam atbilstošā līmenī un pamata lieliem pārdzīvojumiem nav. Sezonas laikā vēl būs daudz un dažādas sacensības, un Ginta noteikti vēl sevi pierādīs!

Valērijs Šakelis otro reizi savā neilgajā skrējēja karjerā ir izskrējis zem 1:20.00 – sportista finiša laiks 1:19.52 deva 8. pozīciju V30 grupā. Cerēsim, ka Valērijam izdosies savu rezultātu uzlabot jau tuvākajās sacensībās, kas ļautu sportistam kļūt par Līvānu novada rekorda īpašnieku šajā vieglatlētikas disciplīnā.

Jānis Važņevičs uzrādīja savam sagatavotības līmenim atbilstošo rezultātu – 1:32.11, kas ļāva ierindoties 5. vietā V50 grupā. Jānis šogad plāno vairāk slīpēt savu meistarību stadiona distancēs, tāpēc sasniegtais rezultāts pusmaratona distancē ir uztverams kā atsperes punkts sportista turpmākajai sagatavošanās programmai.

Vēlu veiksmi turpmākajos startos! Kopā mēs esam stipri!

Sagatavoja:
Līvānu novada Vieglatlētikas kluba viceprezidents Andrejs Bondarevs

 

Foto pārpublicēts no Facebook.com.

Uz Lapas Augšu