Sporta veterāni atgriezušies no Itālijas

Sporta veterāni atgriezušies no Itālijas

No 29. marta līdz 3. aprīlim Ankonā, Itālijā, notika XI Eiropas čempionāts senioriem vieglatlētikā telpās. Čempionātā piedalījās četrdesmit viena valsts (sakarā ar dopinga skandālu Krievija nepiedalās) ar 3092 sportistiem. Eiropas čempionātā tika sasniegti trīspadsmit Eiropas un trīspadsmit pasaules rekordi. Komandu vērtējumā uzvarēja Vācija ar 101 zelta, 85 sudraba un 79 bronzas medaļām (265 medaļas). Otro vietu izcīnīja saimnieki – Itālijas sportisti – ar 94 zelta, 96 sudraba un 76 bronzas medaļām (266 medaļas). Godpilno trešo vietu ieņēma Lielbritānijas sportisti – 68 zelta, 41 sudraba un 50 bronzas medaļa (159 medaļas).

Latvijas izlases sastāvā startēja divdesmit deviņi sportisti, tai skaitā trīs mūsu komandas sportisti – Gunārs Jānis Mīkulis, Juris Lebedoks un Mārīte Vilcāne. Latvijas sportisti ar piecām zelta, sešām sudraba un deviņām bronzas medaļām (divdesmit medaļas) ieņēma 16. vietu. Mūsu kaimiņi lietuvieši ar trīs zelta, divām sudraba un trim bronzas medaļām (astoņas medaļas) ierindojās 21. vietā, bet igauņi ar divām medaļām – vienu zelta un vienu sudraba medaļu ieņēma 29. vietu.

Ar skaistu atklāšanas uzvedumu pirmās sacensību dienas pēcpusdienā tika atklāts Eiropas čempionāts. Atklāšanā piedalījās viesi no pagājušā gadsimta – galma kungi un dāmas, bruņinieki, galma karognesēji –, kas sniedza skaistu priekšnesumu ar karogiem. Tas viss notika bundzinieku pavadījumā. Pēc tam uz stadiona defilēja brīvprātīgie un čempionāta dalībvalstis. Tad sekoja atbildīgo amatpersonu uzrunas un apsveikumi. Sportisti atklāšanu vēroja tribīnēs.

Dainis Kula

(Attēlā no reisās puses: Dainis Kūla – Olimpiskais čempions šķēpa mešanā, Mārīte Vilcāne)

Sportisti pirmo sacensību dienu uzsāka jau plkst. 8:00 ar pieccīņas sacensībām un turpināja pēc atklāšanas parādes ar 60 m pusfināliem. Pirmā sacensību dienu mums atnesa divas medaļas. Pirmo medaļu – sudraba raudzes – izcīnīja Ligita Ziemane (grupā 40+) no Ventspils, aizmetot šķēpu 33 metru un 51 centimetra attālumā. Hermīne Bajāre (grupā 60+) diska mešanā savai medaļu kolekcijai pievienoja bronzas medaļu ar rezultātu 28,18 cm.

Pusfinālu 60 m skrējienā sasniedza Juris Lebedoks (grupā 60+) ar rezultātu 8,59. Mārīte Vilcāne (grupā 55+) startēja pieccīņā, ar rezultātu 2981 izcīnot desmito vietu. Otrajā sacensību dienā 4. vietu trīssoļlēkšanā ar rezultātu 10,41 m izcīnīja Juris Lebedoks (M-60+). Sacensību trešajā dienā 7. vieta Gunāram Jānim Mīkulim (M-75+) – 3000 m soļošanā rezultāts 24:02,34, 9. vieta Mārītei Vilcānei (W-55) – trīssoļlēkšanā 8,28 m. Sacensību ceturtajā dienā 12. vieta Mārītei Vilcānei (W-55) – tāllēkšanā 3,79 m. Sacensību piektajā dienā visveiksmīgākā – sudraba medaļa – Jurim Lebedokam (M-60+), tāllēkšanā aizlecot 5,04 m, 10. vieta – Gunāram Jānim Mīkulim (M-75+) – 5 km soļošanā 41:32, 10. vieta Mārītei Vilcānei (W-55) – lode aizgrūsta 9,51 m.

Visa sportistu saime sveic JURI LEBEDOKU – Eiropas vicečempionu!

(Attēlā pirmais no kreisās puses Juris Lebedoks)

JL Vice_20160402_046 uzvaret

Ankona ir ostas pilsēta ar 100 404 iedzīvotājiem, kura atrodas Adrijas jūras, aptuveni 280 km no Romas. Senā pilsēta atrodas kalnainā un paugurainā reģionā. Kalnu apgabali ir grumbuļaini, ar šaurām ielejām, dziļām aizām un daudziem strautiem. Krasta līnijai ir raksturīga pauguraina virsma un plaši līdzenumi, kurus šķērso upes.
Ankonā atrodas Nacionālais Markes muzejs ar interesantu arheoloģijas kolekciju, Katedrāles Eparhijas muzejs ar viduslaiku relikvijām, Pinacoteca Civica ar gleznojumiem, Ascoli Pinacoteca ar gleznu kolekciju. Ēdiens un futbols ir lielākās vērtības, itālieši dzīvi pakārto abiem. Itāliešu virtuve, īpaši valsts dienvidos, ir viena no veselīgākajām pasaulē. Futbols ir tautas kaislība un piesaista milzīgu sabiedrības un masu saziņas līdzekļu uzmanību arī tāpēc, ka tas ir veids, kā izradīt savu uzticību reģionam. Visā Itālijā saglabāta senā zemkopības tehnika, un daudziem iztika saistīta ar zemi un gadalaikiem. Galvenās zemkopības kultūras ir kvieši, olīvas un vīnogas. Pēdējo gadu laikā aktīvo katoļu skaits mazinās, kaut arī Roma atrodas katoļu pasaules centrā, mūsdienās maz itāliešu izrāda interesi par reliģiju, parasti apmeklējot baznīcu svēto dienās un svētkos. Stipra ģimene ir nozīmīgs sabiedrības faktors, kaut arī valstī ir zems dzimstības līmenis un tas arvien pazeminās. Vecvecāki, bērni un mazbērni dzīvo lielās ģimenēs. Visi bērni tiek lutināti, bet parasti visvairāk tiek loloti zēni. Bet diemžēl no tā visa, mēs sportisti maz ko redzējām. Čempionāta programma bija saspringta un visa diena tika aizvadīta manēžā.
 
Sagatavoja:
Mārīte Vilcāne,
JIC “Kvartāls” vadītājas vietniece

 

Uz Lapas Augšu