Piesakies jauniešu projektam Igaunijā!

Piesakies jauniešu projektam Igaunijā!

Igaunija_plakatsLīvānu novada Multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs “Kvartāls” (JIC “Kvartāls”) izsludina pieteikšanos starptautiskam jauniešu apmaiņas projektam-apmācību kursam “A 1000 miles journey begins with a single step”, kas notiks no š.g. 3. līdz 10. jūlijam Nelijarvē, Igaunijā. Projekta galvenā tēma ir jauniešu nodarbinātība un ar to saistīto izaicinājumu pārvarēšana, attīstot darba tirgū nepieciešamās kompetences.

PAR PROJEKTU

Apmācību kursa mērķis ir veicināt jauniešu pašapziņas celšanos un pašattīstību nodarbinātības jomā. Plānots, ka pēc projekta jaunieši būs vairāk iesaistīti personīgajā mācīšanās procesā un zinoši par savām prasmēm, drosmīgāki, uzņēmīgāki un motivēti doties darba meklējumos.

Apmācību kurss notiks astoņas dienas, un katrai no tām ir noteikts temats, kas caurvīs visas konkrētās dienas aktivitātes. Šis ir neformālās izglītības projekts, kas nozīmē, ka mācīšanās notiks galvenokārt darot un aktīvi iesaistoties, nevis sēžot lekcijās. Atsevišķas aktivitātes būs jānodrošina pašiem jauniešiem, piemēram, jāprezentē sava valsts caur mūziku, dejām, ēdienu, sportu, u.tml. Paredzēts, ka apmācību laikā jaunieši veidos video dienasgrāmatu, iekļaujot tajā savus padomus un pieredzes stāstus, kas pēc tam kalpos kā noderīgs rīks citiem jauniešiem, kas saskaras ar dažādiem izaicinājumiem darba meklējumos.

MĒRĶAUDITORIJA UN PIETEIKŠANĀS

Pieteikties aicināti  jaunieši vecumā no 15 līdz 22 gadiem. No katras valsts apmācībās piedalīsies piecas personas – četri jaunieši (divi puiši un divas meitenes) un viens jauniešu līderis. Viss apmācību kurss notiks angļu valodā, tāpēc pieteikties aicināti jaunieši, kuri spēj komunicēt (runāt, rakstīt, lasīt) angliski vismaz pamatlīmenī.

Lai pieteiktos, jauniešiem līdz 18. maija plkst. 9:00 jāaizpilda elektroniska anketa (angļu valodā). Tā kā dalībnieku skaits ir ierobežots, aizpildīta anketa vēl negarantē vietu dalībnieku sarakstā. Ziņu par pastiprinājumu vai noraidījumu katrs saņems personīgi uz anketā norādīto e-pastu līdz 19. maija vakaram.

PRAKTISKIE JAUTĀJUMI

Transporta, nakšņošanas un ēdināšanas izdevumi tiek segti no projekta budžeta. Kopīga nokļūšana līdz apmācību norises vietai Latvijas grupai plānota ar starptautisko tālsatiksmes autobusu Rīga-Tallina.

Projektu īsteno Haabersti Leisure Centre (Tallina, Igaunija) sadarbībā ar Associazione Artemide (Orvieto, Itālija), Associação Mais Cidadania (Lisabona, Portugāle) un JIC “Kvartāls” (Līvāni, Latvija). Projekts tiek īstenots ar Eiropas Savienības programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” finansiālu atbalstu.

Uz Lapas Augšu