Piedalies Eiropas vēlēšanu ģenerālmēģinājumā “Kvartālā”!

Piedalies Eiropas vēlēšanu ģenerālmēģinājumā “Kvartālā”!

Latvijai Eiropas kontekstā šis gads ir īpašs – jau 15 gadus esam daļa no Eiropas Savienības, savukārt 25. maijā mums visiem kopā būs iespēja izvēlēties savu nākotni, balsojot Eiropas vēlēšanās. Lai mudinātu jauniešus doties uz vēlēšanām, Eiropas Parlamenta birojs Latvijā (EPBL) šopavasar organizē vēlēšanu ģenerālmēģinājumus visā Latvijā, tostarp Līvānos. JIC “Kvartāls” vēlēšanu ģenerālmēģinājums norisināsies no 8. līdz 12. aprīlim.

Ierodoties JIC “Kvartāls”, ikvienam jaunietim būs iespēja aizpildīt vēlēšanu biļetenu jeb anketu, nobalsojot gan par svarīgākajām dzīves vērtībām, gan konkrētu jautājumu – vai Līvānos katru mēnesi būtu jāorganizē vienu neformālo tikšanos ar iedvesmojošu un veiksmīgu personību? Dalība vēlēšanu ģenerālmēģinājumā būs iespēja izmēģināt, ko nozīmē balsot, kā arī dos iespēju jauniešiem sajust, ka viņu balss spēj ietekmēt lēmumu pieņemšanu – šajā gadījumā par pasākumu tepat Līvānos.

Iepriekšējo Eiropas vēlēšanu statistika atspoguļo zemu vēlētāju aktivitāti, īpaši jauniešu vidū – 2014. gada vēlēšanās piedalījās vien 17% no balsstiesīgajiem jauniešiem Latvijā. Ne vienmēr apzināmies Eiropas Savienības pievienoto vērtību ikkatra ikdienā – piemēram, Latvijā ar Eiropas Savienības atbalstu pārbūvēti vai izveidoti 991 km autoceļu, izstrādāti 278 e-pakalpojumi, vairāk nekā 250 tūkstošiem iedzīvotāju radīta iespēja pieslēgties ūdensvadam un kanalizācijai, 71 tūkstotis jauniešu saņēmis stipendijas profesijas ieguvei, 214 skolās modernizēti dabaszinātņu kabineti, modernizētas 26 zinātniskās institūcijas un atbalstīti 184 pētniecības projekti.

Tiem, kas piedalīsies vēlēšanu ģenerālmēģinājumā, būs iespēja 25. aprīlī plkst. 13.00 tikties ģenerālmēģinājumu noslēguma svinībās Daugavpilī, kur kopā ar EPBL un Centrālās vēlēšanas komisijas pārstāvjiem paziņos katras iesaistītās skolas vai jauniešu organizācijas balsojuma rezultātus. Tos nosvinēsim ar dziedātāja Jorana Šteinhauera vadītām radošām aktivitātēm, konkursu un kārumiem!

Aktivitātes organizē Eiropas Parlamenta birojs Latvijā, un to mērķis ir veicināt jauniešu līdzdalību, lai viņi spētu pieņemt izsvērtus un pamatotus lēmumus, balsojot šajās un katrās nākamajās vēlēšanās. EPBL aktivitātes ir apolitiskas, to laikā netiek aģitēts kāds politisks spēks vai deputāti.
Lai veicinātu sabiedrības iesaisti, Eiropas Parlaments ir izveidojis apolitisku ES iedzīvotāju kustību šoreizesbalsošu.eu, kurā reģistrējoties ir iespēja paust savu nostāju par balsošanas nozīmību, kā arī pašam piedalīties dažādos pašu vai EPBL rīkotajos pasākumos.

Šoreiz nepietiek tikai cerēt uz labāku nākotni — šoreiz mums visiem ir jāuzņemas atbildība! Mēs visi kopā lemjam par to, kādā Eiropā vēlamies dzīvot! Balso!

Informāciju par Eiropas vēlēšanām vari atrast:

Uz Lapas Augšu