Līvānu senioriem panākumi 21. Pasaules čempionātā vieglatlētikā
Vienpadsmit dienu garumā no 4. līdz 16. augustam Francijas pilsētā Lionā norisinājās 21. Pasaules čempionāts vieglatlētikā senioriem, kurā piedalījās 8042 sportisti no 98 valstīm, tostarp pieci no Līvānu novada. Lielāks dalībnieku skaits Pasaules čempionātu vēsturē ir bijis tikai 1993. gadā – 11475 Miyazaki Japānā un 2007. gadā – 8946 Riccione Itālijā.
Vecākajā grupā vīriem M 95-99 startiem bija pieteikti 4 dalībnieki, bet sievām S 90-94 bija pieteikušās 2 dalībnieces. Apbrīnas vērts bija vecākais dalībnieks Frederiko Ir Fischer no Brazīlijas, kurš izcīnīja piecas medaļas: četras sudraba, vienu zelta. Jāteic, rezultāti lieliski: vesera mešanā 1. vieta ar rezultātu 16 m 62 cm, 100 m 2. vieta ar rezultātu 24,89, 2. vieta diska mešanā ar rezultātu 13 m 21 cm, lodes grūšanā 2. vieta ar rezultātu 6 m 28 cm, 2. vieta šķēpa mešanā ar rezultātu 10 m 98 cm.
No čempionātā startējošām 98 valstīm, 65 valstis izcīnīja medaļas. Tikai pateicoties čempionāta pēdējās dienas izcilajiem panākumiem, čempionāta saimnieki franči izcīnīja uzvaru ar 284 medaļām – 106 zelta, 97 sudraba un 81 bronzas. Otrajā vietā ierindojās Vācijas komanda, kura čempionāta gaitā bija līdere, bet pēdējā sacensību dienā bija spiesta atzīt mājnienieku pārākumu. Vācijai 258 medaļas – 105 zelta, 78 sudraba un 75 bronzas. Trešo vietu izcīnīja Lielbritānija ar 164 medaļām – 60 zelta, 49 sudraba un 55 bronzas. Latvijas izlase, startējot 37 dalībniekiem, ierindojās 29. vietā ar izcīnītām 27 medaļām – 4 zelta, 11 sudraba un 12 bronzas. Salīdzināšanai – Igaunija ar 31 medaļu ieņēma 14. vietu, bet Lietuva – 44. vietu ar 3 medaļām (startēja četri dalībnieki).
Valsts izlasē Līvānu novadu pārstāvēja Leontīne Vītola, Gunārs Jānis Mīkulis, Arvīds Zeps, Juris Lebedoks un Mārīte Vilcāne. Rezultāti:
2. vieta: Leontīne Vītola 400 m W75- 1:27.65 (kvalifikācija),1:27,40 (finālā) (8 dalībnieces)
3. vieta: Leontīne Vītola 100 m W75-18,50 (kvalifikācija), 18,71 (finālā) (14 dalībnieces)
3. vieta: Leontīne Vītola 200 m W75- 37,55 (kvalifikācija), 37,54 (finālā) (13 dalībnieces)
6. vieta: Juris Lebedoks tāllēkšana M 60- 5,06 m (kvalifikācija), 4,95 m (finālā) (22 dalībnieki)
6. vieta: Gunārs Jānis Mīkulis 20 km soļošana M 60- 2:50:00 (6 dalībnieki)
8. vieta: Mārīte Vilcāne tāllēkšana W 55- 3,91m (kvalifikācija), 3,87 m (finālā) (21 dalībniece)
8. vieta: Juris Lebedoks trīssoļlēkšana M60- 10.90 m (kvalifikācija), 10.85 m (fināls) (27 dalībnieki)
9. vieta: Mārīte Vilcāne trīssoļlēkšana W55- 8,00 (15 dalībnieces)
10. vieta: Arvīds Zeps 5000 m M75- 29:01,70 (16 dalībnieki)
12. vieta: Arvīds Zeps 1500 m M75- 7:12.93 (14 dalībnieki)
14. vieta: Mārīte Vilcāne septiņcīņa W55- 3729 ( 18 dalībnieces)- jauns Latvijas rekords
14. vieta: Gunārs Jānis Mīkulis M75- 1:19:40,00 ( 17 dalībnieki)
25. vieta: Juris Lebedoks 100 m M 60- 13,67 (55 dalībnieki)
Čempionāts bija noorganizēts labā līmenī. Sportistiem sacensību laikā deva ūdeni, aprūpēja mediķu brigādes un ātrā palīdzība. Mediķu palīdzība bija nepieciešama daudziem sportistiem. Mediķiem izdevās glābt četrdesmitgadīgu sportisti, kura bija nonākusi komā. Ar ļoti lielu labvēlību izcēlās tiesneši un brīvprātīgie. Visi neskaidrie jautājumi un problēmas tika atrisinātas. Tiesneši skriešanas distancēs ļoti atbalstīja skrējējus, kuriem bija grūtības sasniegt finišu. No distances netika noņemti dalībnieki, kuru fiziskā sagatavotība bija zemāka nekā pieņemts. Visi klātesošie un tiesneši atbalstīja katru sportistu, lai tas sasniegtu finišu. Sprinta distancēs pēc vieglatlētikas sacensību noteikumiem tiek pieļauts viens pāragrs starts, taču neredzēju nevienu diskvalificētu sportistu. Savukārt soļošanā tiesāšana bija patiešām stingra. Tiesāja itāļu tiesnešu brigāde, no kuras daudzi sportisti saņēma piezīmes un diskvalifikāciju. Neskatoties uz to, ka sacensības notika dažādos stadionos, apbalvošana notika centrālajā stadionā. Tas bija ļoti svinīgs pasākums. Uzvarētājus sveica augsta ranga amatpersonas vai sabiedriskie darbinieki. Pavisam bija 750 apbalvošanas ceremonijas, kas sākās plkst. 10:00 un beidzās plkst. 22:00. Uzvarētāji stāvēja uz apbalvošanas pjedestāla, kurš himnas laikā tika pacelts. Vispirms tika pacelta trešā vieta, tad otrā, tad pirmā. Īss mirklis tika veltīts fotosesijai, tad uzvarētāji atstāja savus autogrāfus uz speciāli tiem paredzētas tāfeles.
Default Gallery Type Template
This is the default gallery type template, located in:
/home7/enterliv/public_html/kvartals/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_gallery_display/templates/index.php.
If you're seeing this, it's because the gallery type you selected has not provided a template of it's own.
Paldies Līvānu novada domei, JIC “Kvartāls” un Jānim Klaužam par sniegto atbalstu. Paldies visiem līdzjutējiem, kuri turēja īkšķus par savējiem!
Nākamie starti mūsu vieglatlētiem: 5. septembrī Jēkabpilī – 1. Latvijas čempionāts vieglatlētikā, 12. septembrī Višķos – Latgales čempionāts, no 1.-11. oktobrim – sezonas noslēgums Francijā, Nicā – Eiropas Meistaru spēles.
Sagatavoja: Mārīte Vilcāne, Līvānu novada Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra „KVARTĀLS” vadītājas vietniece