Līvānu novada izzināšanas spēle “PIESKĀRIENS”

Līvānu novada izzināšanas spēle “PIESKĀRIENS”

Līvānu novada izzināšanas spēle “Pieskāriens”

L kopija kopija(1)

 

1.Mērķis un uzdevums:

 

1.1.   Spēles veidā novada iedzīvotājus un tā viesus iepazīstināt ar novada vairāk un mazāk zināmajiem dabas un vēstures objektiem un vietām, kas saistītas ar savdabīgiem vietvārdiem.

1.2.   Apgūt orientēšanās prasmes, izmantojot digitālās tiešsaistes kartes.

1.3.   Apgūt jaunas prasmes, pielietojot mobilo aplikāciju vietu apmeklējumu fiksēšanai ar QR kodu palīdzību.

1.4.   Izveidot 120 novada vēsturisko un dabas objektu, kā arī ar vietvārdiem saistīto vietu fotoalbumu.

1.5.   Noskaidrot un godināt aktīvākos Līvānu novada apceļotājus.

 

2.Vieta un laiks:

 

2.1. Spēle notiek no 2020. gada 15. jūnija līdz 2020. gada 16. septembrim. Katrā novada pagastā spēle notiek divas nedēļas un noslēgumā Līvānu pilsētā.

Kalendārs -

2.1.1.     Turku pagasts 15. – 30. jūnijs  KARTE    ;  REZULTĀTI

2.1.2.     Rudzātu pagasts 1. – 15. jūlijs  KARTE ; REZULTĀTI

2.1.3.     Sutru pagasts 16. – 31. jūlijs KARTE ; REZULTĀTI

2.1.4.     Jersikas pagasts 1. 15. augusts KARTE ; REZULTĀTI

2.1.5.     Rožupes pagasts 16. – 31. augusts KARTE ; REZULTĀTI

2.1.6.     Līvānu pilsēta 2. – 16. septembris KARTE ; REZULTĀTI

 

3.Organizē:

 

3.1. Sacensības organizē Līvānu novada iedzīvotāju iniciatīvas grupa “Savam novadam” sadarbībā ar Līvānu novada Multifunkcionālo jaunatnes iniciatīvu centru “Kvartāls” un Līvānu novada domes atbalstu.

3.2. Kontakti – Varis Peisenieks, tālr. nr. 29252390, e-pasts – varis.p@inbox.lt.

 

 1. 4.     Spēles noteikumi īsumā

 

4.1. Visas vasaras garumā atbilstoši kalendāram katrā pagastā un pilsētā tiks Google map kartē iezīmēti un dabā ar QR kodiem iemarķēti 20 apskates objekti. Spēles dalībnieki brīvi izvēlētā laikā un izvēloties sev piemēroto pārvietošanās veidu apmeklē izvēlētos apskates objektus. Izmantojot Qrenteerings aplikāciju, apmeklējumus fiksē ar viedierīci, noskanējot QR kodus. Saite uz aplikācijas lejupielādi GooglePlay un AppStore.

4.2. Katra posma karte un apmeklējuma rezultāti tiks publicēti Līvānu novada mājas lapu tīmekļa vietnēs www.kvartals.lvwww.livani.lv  un Facebook .

 1. 5.     Vispārīgie noteikumi

 

5.1. Sakarā ar valstī noteiktajiem pandēmijas laika ierobežojumiem ATCERIETIES IEVĒROT:

- sociālās distancēšanās ierobežojumus,

- personīgās higiēnas pasākumus.

5.2. Ievērojiet Latvijas republikas ceļu satiksmes noteikumus!

5.3. Respektējiet privātīpašumu un neizraisiet konfliktus ar vietējiem iedzīvotājiem un viņu mājdzīvniekiem! Pārvietojieties galvenokārt pa ceļiem, taciņām un mežu!

5.4.Katrs dalībnieks atbild par savam veselības stāvoklim atbilstošu slodzi.

5.5.       Iegūtie attēli var tikt izmantoti pasākuma un tā organizatoru publicitātes nodrošināšanai. Piesakoties spēlei, dalībnieki apliecina savu piekrišanu uzņemto attēlu izmantošanai iepriekš norādītājam mērķim.

 1. 6.     Spēles dalībnieki

 

6.1. Spēlē un novada apceļošanā var piedalīties jebkurš novada iedzīvotājs vai  viesis gan individuāli, gan komandās ar jebkuru dalībnieku skaitu.  Īpaši tiek aicinātas dalībai ģimenes.

 

 1. 7.     Reģistrēšanās

 

7.1. Reģistrēšanās spēlei notiek, aizpildot dalībnieka reģistrācijas formu REĢISTRĒTIES ŠEIT . 24 stundu laikā uz reģistrācijas formā norādīto e-pasta adresi saņemsiet instrukciju reģistrācijai aplikācijā. 

 

 1. Dalības maksa – bezmaksas

 

 1. 9.     Cita informācija

 

Ko darīt, ja esi īstajā vietā, taču QR koda lapiņas nav? Visticamāk, tas ir pazudis. Lai organizatori pēc iespējas ātrāk varētu to atjaunot un citi dalībnieki varētu atzīmēties, paziņo ar SMS, rakstot uz mobilā telefona numuru 29252390, norādot apskates vietas numuru. Aplikācijā manuāli jāievada kods 99999, kurš vēlāk rezultātos tiks aizstāts ar īsto, ja izrādīsies, ka QR kods tiešām ir bojāts vai pazudis. Sacensību organizatori iespējami ātri nosūtīs kodu, kas manuāli  jāievada aplikācijā.

 

 1. 10.   Fotoalbuma veidošana.

 

10.1. Viens no spēles mērķiem ir izveidot fotoalbumu par 120 apmeklētajiem novada objektiem, papildinot tos ar īsiem Kārļa Bogdana veidotiem aprakstiem.

10.2. Spēles dalībnieki ir aicināti pievienot savas fotogrāfijas par apmeklētajiem objektiem Tēmturis #Līvānupieskāriens, dodot iespēju organizatoriem izvēlēties labākos attēlus albuma veidošanā.

10.3. Spēles noslēgumā īpaši tiks godināti aktīvāko fotogrāfiju iesūtītāji un labāko attēlu autori.

 

11. Aktīvāko spēles dalībnieku godināšana.

 

11.1.  Novada iepazīšanas spēle nav sporta sacensības, un tās mērķis nav noteikt ātrāko un stiprāko. Taču spēles beigās tiks apkopoti tās rezultāti un ar īpašiem Līvānu novada suvenīriem godināti aktīvākie dalībnieki, kas visas vasaras laikā būs apmeklējuši lielāko skaitu objektu.

11.2.  Īpaša pateicība būs aktīvākajām ģimenēm un labāko foto iesūtītājiem.

 

REĢISTRĒTIES ŠEIT 

 

Līvānu novada izzināšanas spēle "PIESKĀRIENS"

Atskats uz Eiropas sporta nedēļu

Eiropas sporta nedēļa

23. septembrī Līvānu novadā Eiropas sporta nedēļa sākās ar Grīvas rudens krosa čempionātu (šogad skrējām sertificētā trasē), pauerliftinga sacensību Latvijas spēcīgākā skola 2020 un nūjošanu. Rudenīgais laiks lutināja sportistus.

Šogad krosā rekordliels dalībnieku skaits-160. Krosa mērķis ir popularizēt skriešanu kā veselīga dzīvesveida sastāvdaļu Līvānu novada bērnu, jauniešu un pieaugušo vidū, noskaidrot Līvānu novada labākos sportistus skriešanas krosā, kā arī veicināt draudzības saišu stiprināšanu starp kaimiņu novadiem. Krosa dalībnieki bija ieradušies no Pļaviņām, Dagdas, Jēkabpils, Sēlijas, Preiļiem, Rudzātiem, Rožupes, Līvāniem. Rūķu skrējienā 250m uzvarēja Ksenija Maļuhina un Everts Lācis (abi Līvāni), 2010. un jaunākiem zēniem un meitenēm 500m-Ralfs Bogdanovičs (Jēkabpils), Nils Rusiņš (Jēkabpils), Evelīna Lāce (Līvāni), Viktorija Logina (Jēkabpils), 2008.-2009. g. dz. zēniem un meitenēm 1000 m- Mihails Marcinkevičs, Alise Gabriela Miteniece, 2006.-2007. g. dz. zēniem un meitenēm 1000m- Daniels Kazakevičs (Dagda), Elīza Paveļjeva (Jēkabpils), 2004.-2005. g. dz. zēniem un meitenēm 1000m- Nils Jakovels (Līvāni), Evelīna Žanete Švirkste (Līvāni), 2002.-2003. g. dz. zēniem un meitenēm 1000m-Markus Urtāns (Jēkabpils), Rebeka Zekante (Jēkabpils), 1979.-1963. g.dz. sievietēm un vīriešiem 1000m-  Arvils Bušmanis (Līvānu VK), Vita Ormane (Līvāni), 1962. g. dz. un vecākiem vīriešiem un sievietēm 1000m- Jānis Važņevičs, Mārīte Vilcāne (abi Līvānu VK), 1980.g. 2001.g. dz. vīriešiem un sievietēm 3000m- Aleksandrs Raščevskis (Līvānu VK), Ineta Jerofejeva (Pļaviņas). Paldies Arturam Onzulim par trases sertificēšanu un elektronikas nodrošināšanu. REZULTĀTI 

Kad tika pieveikta krosa distance, tad jaunieši varēja savus spēkus izmēģināt svaru stieņa spiešanā guļus, lai Līvānu posma spēcīgāko skolu 2020. Sacensību mērķis veselīga dzīvesveida, sporta kultūras popularizēšana jauniešu vidū, kā arī noskaidrot Latvijas spēcīgāko skolu un skolēnus. Sacensības vadīja Latvijas pauerlinga federācijas galvenais tiesnesis Aleksandrs Andronovs. Projektu finansēja  LSFP (Latvijas sporta federāciju padome)  “Par finansējumu sabiedriski nozīmīgu tautas un skolu jaunatnes sporta pasākumu organizēšanai Latvijā” . Paldies! Svaru stieņa spiešanā guļus piedalījās 12 jaunietes un 18 jaunieši. Posmā piedalījās septiņas skolas un ierindojās šādā secībā: 1. vieta- Līvānu 1.vsk., 2. vieta- Dagdas vsk.,, 3. vieta- Rudzātu vsk., 4. vieta- Jēkabpils agrobiznesa koledža, 5. vieta- Jēkabpils Valsts ģimnāzija, 6. vieta- Jēkabpils 3.vsk., 7. vieta-Jēkabpils 2.vsk.. Absolūtajā vērtējumā trīs labākās jaunietes- Ērika Zalāne (Rudzāti), Evelīna Zemlicka (Dagda), Elīza Paveļjeva (Jēkabpils), jauniešu vērtējumā- Artis Rūtiņš (Jēkabpils), Artūrs Grišins (Jēkabpils), Antons Ivanovs (Līvāni).

Pēc krosa sacensībām trasē devās nūjotāji-kopskaitā 20. Paldies Andrejam Bondarevam un soļotājiem par iesaistīšanos Eiropas sporta nedēļā.

26. septembrī Eiropas sporta nedēļa turpinājās Ar Parka skrējienu Grīvas aktīvās atpūtas parkā. Turpmāk katru sestdienu plkst.10.00, neskatoties uz dažādiem laika apstākļiem) notiks Parka skrējiens. Pirmajā skrējienā piedalījās piecpadsmit dalībnieki un trīs brīvprātīgie. Parka skrējiens ir 5 km garš un ir bezmaksas pasākums, kurš paredzēts gan ģimenēm, gan aktīvajiem sportistiem, gan iesācējiem, gan tiem, kuri to darīs pirmo reizi. Nav svarīgi cik ātri skrien vai ej, nav svarīgi, kā tu esi ģērbies, svarīgi ir piedalīties. Var piedalīties arī kā brīvprātīgais. Parka skrējiens nav sacensības to parastajā izpratnē. Parka skrējienā var sacenties pats ar sevi, var salīdzināt savu rezultātu ar saviem draugiem. Galvenais ir noskrieto reižu skaits. Par noskrietām 20,50 un 100 reizēm dalībnieks saņem krekliņu ar šo “maģisko “ uzrakstu. Ģimenes, kurās ir bērni no 4 gadu vecuma līdz 11 gadiem skrien kopā (izstieptas rokas attālumā). Bērni krekliņu saņem pēc noskrietajām desmit reizēm. Brīvprātīgie krekliņu saņem par 25 darbošanās reizēm. Sākotnēji, sekojot līdzi progresam, dalībnieki mobilajā tālrunī ielādē skriešanas aplikāciju un pēc finiša piereģistrē. Dalībnieki, kuriem nav šāda iespēja, laiks tiks uzņemts ar hronometru.

 

Apsveicam

NIKITU BONDAREVU ar Latvijas čempiontitulu krosā U-16, šogad ceturto čempiontitulu.

Apsveicam

KITIJU VALTERI un DMITRIJU SERJOGINU ar uzvarām tradicionālajā 55. jubilejas skrējienā Daugavpils-Mežciems.

Apsveicam

Diānu Pastari ar izcīnīto 2.vietu, Ilzi Pastari un Elzu Pastari ar izcīnīto 3. vietu 55. jubilejas skrējienā Daugavpils-Mežciems.

 

Apsveicam

Līvānu rudens krosa komandu Leontīni Vītolu, Vilmu Lojāni, Annu Ivbuli, Alīdu Ābolu, Gundegu Jurāni, Mārīti Vilcāni, Vitu Ormani, Jāni Važņeviču, Arvilu Bušmani, Andreju Bondarevu ar izcīnīto 1. vietu LSVS 57. sporta spēlēs rudens krosā Jēkabpilī

individuāli

 1. vieta  Leontīne Vītola 80+, Alīda Ābola 65+, Mārīte Vilcāne 60+, Arvils Bušmanis 50+,
 2. vieta Gundega Jurāne 60+, Jānis Važņevičs 60+,
 3. vieta Anna Ivbule 75+,
 4. vieta Vilma Lojāne 75+, Vita Ormane 40+.

 

 

Sagatavoja:

Mārīte Vilcāne,

Līvānu novada Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra „Kvartāls” vadītājas vietniece   

 

 

 

 

 

 

Olimpiskā diena

Olimpiskā diena

“Mēs esam#Sportiņā!”,

18. septembrī “Olimpiskā diena 2020″ Latvijā šogad pulcēja 120 000 dalībnieku. Līvānu novadā piedalījās vairāk kā 1500 dalībnieku, kuri vingroja un piedalījās dažādās sporta aktivitātēs brīvā dabā. Olimpiskā diena norisinājās PII “Rūķīši”, Jaunsilavas pamatskolā, Rožupes pamatskolā, Jersikas pamatskolā, Rudzātu speciālajā pamatskolā, Rudzātu vidusskolā, Līvānu 1.vsk., Līvānu 2.vsk..

Rudzātu specialā pamatskola ir Olimpiskās dienas 2020 uzvarētājs. Apsveicam!

Rudzātu speciālās pamatskolas sporta skolotājas Zandas Spūles-Vilcānes teiktais par paveikto.

Šī nedēļa mūsu skolā aizritēja ļoti sportiski- veicām dažādus sporta uzdevumus (Boccia, disku golfa, basketbola, vieglatlētikas elementus), zīmējām zīmējumus, rakstījām domrakstus “Es sportiņā!”, gājām pārgājienos, veicot dažādus uzdevumus (pārvarējām grāvjus, atpazinām dažādus kokus un kāpām kokos, meklējām siena rulonus, skaitījām ceļazīmes, iepazināmies ar dažādiem dzīvniekiem, lasījām ogas un sēnes, pa ceļam savācām atkritumus).

Un, protams, VINGROJĀM!

Paldies visiem skolas audzēkņiem un skolotājiem par aktivitāti, radošumu un līdzdarbošanos!

Paldies sakām arī mūsu skolas draugiem un atbalstītājiem biedrībai “Velku biedrība” par sarūpētajām dāvanām (galda spēlēm, medaļām un sporta kausiem), jo kas gan tas būtu par pasākumu, ja nebūtu Dāvanu, vai ne?!

Lai sportisks, radošs un veselīgs mums visiem šis mācību gads!

Rudzati

LSVS 57. sporta spēles novusā

19. septembrī Ķekavā notika LSVS 57. sporta spēles novusā. Sacensībās piedalījās rekordliels pašvaldības komandu skaits- 36 komandas. Līvānus pārstāvēja komanda piecu cilvēku sastāvā. Rezultātu bilance ir šāda: Aivars Cirsis- 48 vieta, Uldis Makars-50 vieta, Ilmārs Visockis-56 vieta, Ēriks Mazjānis-57 vieta, Vladimirs Podrobovs-61 vieta. Kopvērtējumā komandai 34. vieta.

 

G. Ulmaņa un G. Smirnova kausa izcīņa futbolā veterāniem (11×11)

Latvijas Futbola federācijas rīkotajā G. Ulmaņa un G. Smirnova kausa izcīņa futbolā (11×11) veterāniem 40+ Salacgrīvā piedalījās Līvānu komanda. Līvānu komanda spēkojās ar FK Valmiera, FK Salacgrīva un “Daugava” (Rīga) un izcīnīja trešo vietu. Komandā spēlēja Valdis Čingulis, Valērijs Šakelis, Vjačeslavs Korotkins, Fjodors Bogdanovs, Vitālijs Turčinskis, Imants Ručevskis, Vladimirs Paškovičs, Valdis Kononovs, Vjačeslavs Čertoganovs, Sergejs Laptevs, Raitis Dāviņš, Sergejs Sotčenko, Valdis Kibišs, Ivars Paeglis, Juris Vasiļjevs, Jevgēnijs Boļšakovs. Apsveicam!

 

Sagatavoja:

Mārīte Vilcāne,

Līvānu novada Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra „Kvartāls” vadītājas vietniece

Sportistu saime sveic!

Sportistu saime sveic!

Sportistu saime sveic

Vitu Ormani ar izcīnīto 3. vietu Latvijas čempionātā 20 km soļošanā ar rezultātu

2.10:47 (Latvijas rekords vecuma grupā 40+)

Ormane

Sporta ziņas

Sporta ziņas

Sportistu saime sveic Līvānu VK sportistu Dmitriju Serjoginu un treneri Andreju Bondarevu ar uzvaru Viļņas maratonā ar personīgo rezultātu 2:19.49.

Dmitrijs Vilna

 

LSVS 57. sporta spēles Valmierā

12. un 13. septembrī Valmierā notika LSVS 57. sporta spēles volejbolā sievietēm 30+ un 35+ un sievietēm basketbolā 40+.

Sportistu saime sveic

Līvānu sieviešu volejbola komandu 30+ Vitu Školinu, Antru Švernu, Artu Stelpi, Lolitu Kalniņu-Havrenoku, Inesi Garklāvu, Maiju Freimani, Ingu Kožrenoku-Šnoriņu ar izcīnīto 1. vietu LSVS 57. sporta spēlēs volejbolā

119841080_340972413984885_5048794599127625283_n

Līvānu sieviešu volejbola komandu 35+ Vitu Školinu, Antru Švernu, Ingunu Minusu, Lolitu Kalniņu-Havrenoku, Inesi Kublicku, Sandru Miglāni, Gitu Griezni ar izcīnīto 2. vietu LSVS 57. sporta spēlēs volejbolā.

119871746_1667999436707787_5338496047155382588_n

Līvānu sieviešu basketbola komanda 40+ izcīnīja 4. vietu.

 

Kikbokss

Rēzeknē, no 11.-13. septembrim, notika kikboksa sacensības “Silver Griffin Cup 2020”, kurā piedalījās 161 sportists. Sportisti pārstāvēja 16 sporta klubus. Neskatoties uz visiem COVID 19 ierobežojumiem, sacensībās piedalījās sportisti no Lietuvas un Igaunijas. Līvānus pārstāvēja 8 sportisti un septiņi no tiem izcīnīja godalgotas vietas.

Pirmās vietas izcīnīja Artūrs Gureševs, Roberts Neijs, Raitis Vilcāns, otro-Roberts Komarovs, trešās- Artūrs Pivavarovs, Kristiāns Paeglis, Valērijs Sebežs. Paldies trenerim Josifam Kovči par sportistu sasniegtajiem rezultātiem.

 

Vecmeistaru vieglatlētika

Lietuvas atklātajā čempionātā vieglatlētikā senioriem piedalījās divi novada sportisti Vita Ormane un Juris Labedoks. Jāteic Latvijas izlase šoreiz startēja mazā sastāvā- 8 sportisti. Mūsu sportisti izcīnīja sudraba medaļas: Vita Ormane 40+ 3000m ar rezultātu 15:04.98, Juris Lebedoks 65+ tāllēkšanā ar rezultātu 4,54. Apsveicam!

 

Sagatavoja:

Mārīte Vilcāne,

Līvānu novada Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra „Kvartāls” vadītājas vietniece

Mācības “Kā uzrunāt un iesaistīt jauniešus lauku teritorijās?”

Mācības “Kā uzrunāt un iesaistīt jauniešus lauku teritorijās?”

No 8.-10. oktobrim Līvānos, JIC “Kvartāls” notiks jaunatnes darbinieku mācības “Kā uzrunāt un iesaistīt jauniešus lauku teritorijās?”

Mācību dalībnieki izzinās dažādus piemērus darbam ar jauniešiem lauku teritorijās un veicinās savstarpējo pieredzes apmaiņu, iepazīs dažādas darba ar jaunatni formas un to izmantošanu atbilstoši vietējai situācijai, uzzinās par dažādiem rīkiem un metodēm darba ar jaunatni īstenošanai lauku teritorijās. Mācībās tik s attīstīsta starpsektoru un starp-novadu sadarbība darbam ar lauku jauniešiem un identificētas darba ar jauniešiem lauku teritorijās problēmas un risinājumi atbilstoši vietējai situācijai.

Mācību mērķis:
Sekmēt darba ar jaunatni attīstīšanu lauku teritorijās, pilnveidojot darbā ar jauniešiem iesaistīto personu kompetences un savstarpējo sadarbību, kā sasniegt, uzrunāt un iesaistīt jauniešus.

✅Dalībnieku profils:
Formālās un neformālās izglītības darbinieki, tie, kas iesaistīti darbā ar jauniešiem – jauniešu centru darbinieki, kultūras un sporta iestāžu darbinieki, jaunatnes lietu speciālisti, jauniešu centru un NVO vadītāji, skolotāji, sociālie darbinieki, bibliotēku un dienas centru darbinieki, kuru darbības teritorija ir pilsētu nomales, lauku apvidi un ciemati, vai tie, kas vēlas šos apvidus sasniegt.

PIETEIKŠANĀS https://ej.uz/jiclivani līdz 2020. gada 30. septembrim!

Dalībnieku skaits ierobežots. Apstiprinājums mācībām tiks nosūtīts uz dalībnieka e-pastu pēc pieteikšanās noslēguma.

Mācības notiks 3 pilnas dienas, tāpēc svarīgi, lai macību dalībnieks varētu piedalīties visās mācību dienās!

Jautājumu gadījumā zvaniet vai rakstiet – Ilze Stivriška, ilze.stivriska@kvartals.lv, Tel. 28888236.

Mācības organizē JIC “Kvartāls” sadarbībā ar Eurodesk Latvija informatīvā tīkla koordinatoru Nodibinājumu “Baltijas Reģionālais fonds” un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru “Time To Move “ kampaņas ietvaros.

1

Pēdējais “Pieskāriens” spēles posms

Pēdējais “Pieskāriens” spēles posms

Līvānu novada izzināšanas spēle “Pieskāriens”
Piektais spēles posms – Rožupes pagasts  ir noslēdzies! ❗️
Sākas sestais – pēdējais spēles posms – Līvānu pilsēta no 2. līdz 16. septembrim
Ja vēl neesi paspējis piedalīties, šī ir tava iespēja! Piedalies pēdējā -Līvānu pilsētas spēles posmā!

“Pieskāriens” Līvānu pilsētas posms sāksies 2.septembrī!

Sveiciens visiem spēles dalībniekiem!

 

Informējam, ka Līvānu  novada izzināšanas spēles “Pieskāriens”  pēdējais posms – Līvānu pilsēta sāksies 2. septembrī!

Seko līdzi informācijai jau pavisam drīz..

 

JIC “Kvartāls”

Sporta ziņas 31.08

Sporta ziņas 31.08

Sporta ziņas

29. augustā notika 6. Latvijas čempionāts vieglatlētikā senioriem. Tās bija pēdējās sezonas noslēguma sacensības stadionā. Čempionātā piedalījās 220 sportisti, tajā skaitā 13 mūsu novada sportisti. Mūsu sportisti izcīnīja 28 medaļas- 14 zelta, 11-sudraba un 3-bronzas. Par trīskārtējiem Latvijas čempioniem kļuva Jānis Mankovskis, Mārīte Vilcāne un Mārīte Vasiļjeva. Sezona mūsu sportistiem ir izdevusies veiksmīga. Veiksmīgi nostartēts LSVS 57. sporta spēlēs. Tagad starts rudens krosā 26. septembrī Jēkabpilī. Paldies par neatlaidību treniņos. Tā turam buru!

Marite Vas

Rezultāti.

Sportists Vecuma grupa Disciplīna Rezultāts Vieta

 

Vilma Lojāne 75+ 100 m 35,75 2
    disks 9,76 3
    škēps 400g 7,10 3
Anna Ivbule 75 + 100 m 27,71 1
    škēps 400g 12,11 2
    lode 7,32 2
Mārīte Vilcāne 60+ tāllēkšana 3,73 1
    trīssoļlēkšana 8,48 1
    škēpa mešana500 g 24,82 1
Mārīte Vasiļjeva 40+ augstlēkšana 1,20 1
    trīssoļlēkšana 9,30 1
    tāllēkšana 4,53 1
Vita Ormane 40+ 5000 m soļošana 30:06,66 2
    ķŠķēps 600g 18,51 2
Arvīds Zeps 80+ 400 m 3:31,04 1
Jānis Mankovskis 80+ 100 m 15,98 1
    tāllēkšana 3,35 1
    trīssoļlēkšana 7,10 1
Jānis Ludāns 75+ šķēps 500 g 24,53 2
    trīssolis 5,18 3
    lode 9,46 4
Juris Lebedoks 65+ augstlēkšana 1.35 1
    tāllēkšana 4,22 1
    trīssoļlēkšana 8,84 2
Jānis Važņevičs 60+ 5000 m soļošana 30:01,7 2
    5000 m 23:28,3 2
Juris Jansons 60+ 5000 m 28:34,34 4
Jānis Māsāns 50+ lode 12,92 2
    disks 35,41 4
Kristaps Jankovskis 35+ šķēps 700g 49,54 1
    100 m 12,42 2

 

Sagatavoja:

Mārīte Vilcāne,

Līvānu novada Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra „Kvartāls” vadītājas vietniece   

Līvānu novada izzināšanas spēle "Pieskāriens"

 • Atskats uz Eiropas sporta nedēļu

  Eiropas sporta nedēļa

  23. septembrī Līvānu novadā Eiropas sporta nedēļa sākās ar Grīvas rudens krosa čempionātu (šogad skrējām sertificētā trasē), pauerliftinga sacensību Latvijas spēcīgākā skola 2020 un nūjošanu. Rudenīgais laiks lutināja sportistus.

  Šogad krosā rekordliels dalībnieku skaits-160. Krosa mērķis ir popularizēt skriešanu kā veselīga dzīvesveida sastāvdaļu Līvānu novada bērnu, jauniešu un pieaugušo vidū, noskaidrot Līvānu novada labākos sportistus skriešanas krosā, kā arī veicināt draudzības saišu stiprināšanu starp kaimiņu novadiem. Krosa dalībnieki bija ieradušies no Pļaviņām, Dagdas, Jēkabpils, Sēlijas, Preiļiem, Rudzātiem, Rožupes, Līvāniem. Rūķu skrējienā 250m uzvarēja Ksenija Maļuhina un Everts Lācis (abi Līvāni), 2010. un jaunākiem zēniem un meitenēm 500m-Ralfs Bogdanovičs (Jēkabpils), Nils Rusiņš (Jēkabpils), Evelīna Lāce (Līvāni), Viktorija Logina (Jēkabpils), 2008.-2009. g. dz. zēniem un meitenēm 1000 m- Mihails Marcinkevičs, Alise Gabriela Miteniece, 2006.-2007. g. dz. zēniem un meitenēm 1000m- Daniels Kazakevičs (Dagda), Elīza Paveļjeva (Jēkabpils), 2004.-2005. g. dz. zēniem un meitenēm 1000m- Nils Jakovels (Līvāni), Evelīna Žanete Švirkste (Līvāni), 2002.-2003. g. dz. zēniem un meitenēm 1000m-Markus Urtāns (Jēkabpils), Rebeka Zekante (Jēkabpils), 1979.-1963. g.dz. sievietēm un vīriešiem 1000m-  Arvils Bušmanis (Līvānu VK), Vita Ormane (Līvāni), 1962. g. dz. un vecākiem vīriešiem un sievietēm 1000m- Jānis Važņevičs, Mārīte Vilcāne (abi Līvānu VK), 1980.g. 2001.g. dz. vīriešiem un sievietēm 3000m- Aleksandrs Raščevskis (Līvānu VK), Ineta Jerofejeva (Pļaviņas). Paldies Arturam Onzulim par trases sertificēšanu un elektronikas nodrošināšanu. REZULTĀTI 

  Kad tika pieveikta krosa distance, tad jaunieši varēja savus spēkus izmēģināt svaru stieņa spiešanā guļus, lai Līvānu posma spēcīgāko skolu 2020. Sacensību mērķis veselīga dzīvesveida, sporta kultūras popularizēšana jauniešu vidū, kā arī noskaidrot Latvijas spēcīgāko skolu un skolēnus. Sacensības vadīja Latvijas pauerlinga federācijas galvenais tiesnesis Aleksandrs Andronovs. Projektu finansēja  LSFP (Latvijas sporta federāciju padome)  “Par finansējumu sabiedriski nozīmīgu tautas un skolu jaunatnes sporta pasākumu organizēšanai Latvijā” . Paldies! Svaru stieņa spiešanā guļus piedalījās 12 jaunietes un 18 jaunieši. Posmā piedalījās septiņas skolas un ierindojās šādā secībā: 1. vieta- Līvānu 1.vsk., 2. vieta- Dagdas vsk.,, 3. vieta- Rudzātu vsk., 4. vieta- Jēkabpils agrobiznesa koledža, 5. vieta- Jēkabpils Valsts ģimnāzija, 6. vieta- Jēkabpils 3.vsk., 7. vieta-Jēkabpils 2.vsk.. Absolūtajā vērtējumā trīs labākās jaunietes- Ērika Zalāne (Rudzāti), Evelīna Zemlicka (Dagda), Elīza Paveļjeva (Jēkabpils), jauniešu vērtējumā- Artis Rūtiņš (Jēkabpils), Artūrs Grišins (Jēkabpils), Antons Ivanovs (Līvāni).

  Pēc krosa sacensībām trasē devās nūjotāji-kopskaitā 20. Paldies Andrejam Bondarevam un soļotājiem par iesaistīšanos Eiropas sporta nedēļā.

  26. septembrī Eiropas sporta nedēļa turpinājās Ar Parka skrējienu Grīvas aktīvās atpūtas parkā. Turpmāk katru sestdienu plkst.10.00, neskatoties uz dažādiem laika apstākļiem) notiks Parka skrējiens. Pirmajā skrējienā piedalījās piecpadsmit dalībnieki un trīs brīvprātīgie. Parka skrējiens ir 5 km garš un ir bezmaksas pasākums, kurš paredzēts gan ģimenēm, gan aktīvajiem sportistiem, gan iesācējiem, gan tiem, kuri to darīs pirmo reizi. Nav svarīgi cik ātri skrien vai ej, nav svarīgi, kā tu esi ģērbies, svarīgi ir piedalīties. Var piedalīties arī kā brīvprātīgais. Parka skrējiens nav sacensības to parastajā izpratnē. Parka skrējienā var sacenties pats ar sevi, var salīdzināt savu rezultātu ar saviem draugiem. Galvenais ir noskrieto reižu skaits. Par noskrietām 20,50 un 100 reizēm dalībnieks saņem krekliņu ar šo “maģisko “ uzrakstu. Ģimenes, kurās ir bērni no 4 gadu vecuma līdz 11 gadiem skrien kopā (izstieptas rokas attālumā). Bērni krekliņu saņem pēc noskrietajām desmit reizēm. Brīvprātīgie krekliņu saņem par 25 darbošanās reizēm. Sākotnēji, sekojot līdzi progresam, dalībnieki mobilajā tālrunī ielādē skriešanas aplikāciju un pēc finiša piereģistrē. Dalībnieki, kuriem nav šāda iespēja, laiks tiks uzņemts ar hronometru.

   

  Apsveicam

  NIKITU BONDAREVU ar Latvijas čempiontitulu krosā U-16, šogad ceturto čempiontitulu.

  Apsveicam

  KITIJU VALTERI un DMITRIJU SERJOGINU ar uzvarām tradicionālajā 55. jubilejas skrējienā Daugavpils-Mežciems.

  Apsveicam

  Diānu Pastari ar izcīnīto 2.vietu, Ilzi Pastari un Elzu Pastari ar izcīnīto 3. vietu 55. jubilejas skrējienā Daugavpils-Mežciems.

   

  Apsveicam

  Līvānu rudens krosa komandu Leontīni Vītolu, Vilmu Lojāni, Annu Ivbuli, Alīdu Ābolu, Gundegu Jurāni, Mārīti Vilcāni, Vitu Ormani, Jāni Važņeviču, Arvilu Bušmani, Andreju Bondarevu ar izcīnīto 1. vietu LSVS 57. sporta spēlēs rudens krosā Jēkabpilī

  individuāli

  1. vieta  Leontīne Vītola 80+, Alīda Ābola 65+, Mārīte Vilcāne 60+, Arvils Bušmanis 50+,
  2. vieta Gundega Jurāne 60+, Jānis Važņevičs 60+,
  3. vieta Anna Ivbule 75+,
  4. vieta Vilma Lojāne 75+, Vita Ormane 40+.

   

   

  Sagatavoja:

  Mārīte Vilcāne,

  Līvānu novada Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra „Kvartāls” vadītājas vietniece   

   

   

   

   

   

   

 • Grīvas krosa rezultāti 2020

  Grīvas krosa rezultāti 2020

   

  Screen Shot 2020-09-29 at 11.18.59 Screen Shot 2020-09-29 at 11.19.09 Screen Shot 2020-09-29 at 11.19.16 Screen Shot 2020-09-29 at 11.19.24 Screen Shot 2020-09-29 at 11.19.37 Screen Shot 2020-09-29 at 11.19.46 Screen Shot 2020-09-29 at 11.19.53

 • Olimpiskā diena

  Olimpiskā diena

  “Mēs esam#Sportiņā!”,

  18. septembrī “Olimpiskā diena 2020″ Latvijā šogad pulcēja 120 000 dalībnieku. Līvānu novadā piedalījās vairāk kā 1500 dalībnieku, kuri vingroja un piedalījās dažādās sporta aktivitātēs brīvā dabā. Olimpiskā diena norisinājās PII “Rūķīši”, Jaunsilavas pamatskolā, Rožupes pamatskolā, Jersikas pamatskolā, Rudzātu speciālajā pamatskolā, Rudzātu vidusskolā, Līvānu 1.vsk., Līvānu 2.vsk..

  Rudzātu specialā pamatskola ir Olimpiskās dienas 2020 uzvarētājs. Apsveicam!

  Rudzātu speciālās pamatskolas sporta skolotājas Zandas Spūles-Vilcānes teiktais par paveikto.

  Šī nedēļa mūsu skolā aizritēja ļoti sportiski- veicām dažādus sporta uzdevumus (Boccia, disku golfa, basketbola, vieglatlētikas elementus), zīmējām zīmējumus, rakstījām domrakstus “Es sportiņā!”, gājām pārgājienos, veicot dažādus uzdevumus (pārvarējām grāvjus, atpazinām dažādus kokus un kāpām kokos, meklējām siena rulonus, skaitījām ceļazīmes, iepazināmies ar dažādiem dzīvniekiem, lasījām ogas un sēnes, pa ceļam savācām atkritumus).

  Un, protams, VINGROJĀM!

  Paldies visiem skolas audzēkņiem un skolotājiem par aktivitāti, radošumu un līdzdarbošanos!

  Paldies sakām arī mūsu skolas draugiem un atbalstītājiem biedrībai “Velku biedrība” par sarūpētajām dāvanām (galda spēlēm, medaļām un sporta kausiem), jo kas gan tas būtu par pasākumu, ja nebūtu Dāvanu, vai ne?!

  Lai sportisks, radošs un veselīgs mums visiem šis mācību gads!

  Rudzati

  LSVS 57. sporta spēles novusā

  19. septembrī Ķekavā notika LSVS 57. sporta spēles novusā. Sacensībās piedalījās rekordliels pašvaldības komandu skaits- 36 komandas. Līvānus pārstāvēja komanda piecu cilvēku sastāvā. Rezultātu bilance ir šāda: Aivars Cirsis- 48 vieta, Uldis Makars-50 vieta, Ilmārs Visockis-56 vieta, Ēriks Mazjānis-57 vieta, Vladimirs Podrobovs-61 vieta. Kopvērtējumā komandai 34. vieta.

   

  G. Ulmaņa un G. Smirnova kausa izcīņa futbolā veterāniem (11×11)

  Latvijas Futbola federācijas rīkotajā G. Ulmaņa un G. Smirnova kausa izcīņa futbolā (11×11) veterāniem 40+ Salacgrīvā piedalījās Līvānu komanda. Līvānu komanda spēkojās ar FK Valmiera, FK Salacgrīva un “Daugava” (Rīga) un izcīnīja trešo vietu. Komandā spēlēja Valdis Čingulis, Valērijs Šakelis, Vjačeslavs Korotkins, Fjodors Bogdanovs, Vitālijs Turčinskis, Imants Ručevskis, Vladimirs Paškovičs, Valdis Kononovs, Vjačeslavs Čertoganovs, Sergejs Laptevs, Raitis Dāviņš, Sergejs Sotčenko, Valdis Kibišs, Ivars Paeglis, Juris Vasiļjevs, Jevgēnijs Boļšakovs. Apsveicam!

   

  Sagatavoja:

  Mārīte Vilcāne,

  Līvānu novada Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra „Kvartāls” vadītājas vietniece

 • Sportistu saime sveic!

  Sportistu saime sveic!

  Sportistu saime sveic

  Vitu Ormani ar izcīnīto 3. vietu Latvijas čempionātā 20 km soļošanā ar rezultātu

  2.10:47 (Latvijas rekords vecuma grupā 40+)

  Ormane

 • Sporta ziņas

  Sporta ziņas

  Sportistu saime sveic Līvānu VK sportistu Dmitriju Serjoginu un treneri Andreju Bondarevu ar uzvaru Viļņas maratonā ar personīgo rezultātu 2:19.49.

  Dmitrijs Vilna

   

  LSVS 57. sporta spēles Valmierā

  12. un 13. septembrī Valmierā notika LSVS 57. sporta spēles volejbolā sievietēm 30+ un 35+ un sievietēm basketbolā 40+.

  Sportistu saime sveic

  Līvānu sieviešu volejbola komandu 30+ Vitu Školinu, Antru Švernu, Artu Stelpi, Lolitu Kalniņu-Havrenoku, Inesi Garklāvu, Maiju Freimani, Ingu Kožrenoku-Šnoriņu ar izcīnīto 1. vietu LSVS 57. sporta spēlēs volejbolā

  119841080_340972413984885_5048794599127625283_n

  Līvānu sieviešu volejbola komandu 35+ Vitu Školinu, Antru Švernu, Ingunu Minusu, Lolitu Kalniņu-Havrenoku, Inesi Kublicku, Sandru Miglāni, Gitu Griezni ar izcīnīto 2. vietu LSVS 57. sporta spēlēs volejbolā.

  119871746_1667999436707787_5338496047155382588_n

  Līvānu sieviešu basketbola komanda 40+ izcīnīja 4. vietu.

   

  Kikbokss

  Rēzeknē, no 11.-13. septembrim, notika kikboksa sacensības “Silver Griffin Cup 2020”, kurā piedalījās 161 sportists. Sportisti pārstāvēja 16 sporta klubus. Neskatoties uz visiem COVID 19 ierobežojumiem, sacensībās piedalījās sportisti no Lietuvas un Igaunijas. Līvānus pārstāvēja 8 sportisti un septiņi no tiem izcīnīja godalgotas vietas.

  Pirmās vietas izcīnīja Artūrs Gureševs, Roberts Neijs, Raitis Vilcāns, otro-Roberts Komarovs, trešās- Artūrs Pivavarovs, Kristiāns Paeglis, Valērijs Sebežs. Paldies trenerim Josifam Kovči par sportistu sasniegtajiem rezultātiem.

   

  Vecmeistaru vieglatlētika

  Lietuvas atklātajā čempionātā vieglatlētikā senioriem piedalījās divi novada sportisti Vita Ormane un Juris Labedoks. Jāteic Latvijas izlase šoreiz startēja mazā sastāvā- 8 sportisti. Mūsu sportisti izcīnīja sudraba medaļas: Vita Ormane 40+ 3000m ar rezultātu 15:04.98, Juris Lebedoks 65+ tāllēkšanā ar rezultātu 4,54. Apsveicam!

   

  Sagatavoja:

  Mārīte Vilcāne,

  Līvānu novada Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra „Kvartāls” vadītājas vietniece

 • Mācības “Kā uzrunāt un iesaistīt jauniešus lauku teritorijās?”

  Mācības “Kā uzrunāt un iesaistīt jauniešus lauku teritorijās?”

  No 8.-10. oktobrim Līvānos, JIC “Kvartāls” notiks jaunatnes darbinieku mācības “Kā uzrunāt un iesaistīt jauniešus lauku teritorijās?”

  Mācību dalībnieki izzinās dažādus piemērus darbam ar jauniešiem lauku teritorijās un veicinās savstarpējo pieredzes apmaiņu, iepazīs dažādas darba ar jaunatni formas un to izmantošanu atbilstoši vietējai situācijai, uzzinās par dažādiem rīkiem un metodēm darba ar jaunatni īstenošanai lauku teritorijās. Mācībās tik s attīstīsta starpsektoru un starp-novadu sadarbība darbam ar lauku jauniešiem un identificētas darba ar jauniešiem lauku teritorijās problēmas un risinājumi atbilstoši vietējai situācijai.

  Mācību mērķis:
  Sekmēt darba ar jaunatni attīstīšanu lauku teritorijās, pilnveidojot darbā ar jauniešiem iesaistīto personu kompetences un savstarpējo sadarbību, kā sasniegt, uzrunāt un iesaistīt jauniešus.

  ✅Dalībnieku profils:
  Formālās un neformālās izglītības darbinieki, tie, kas iesaistīti darbā ar jauniešiem – jauniešu centru darbinieki, kultūras un sporta iestāžu darbinieki, jaunatnes lietu speciālisti, jauniešu centru un NVO vadītāji, skolotāji, sociālie darbinieki, bibliotēku un dienas centru darbinieki, kuru darbības teritorija ir pilsētu nomales, lauku apvidi un ciemati, vai tie, kas vēlas šos apvidus sasniegt.

  PIETEIKŠANĀS https://ej.uz/jiclivani līdz 2020. gada 30. septembrim!

  Dalībnieku skaits ierobežots. Apstiprinājums mācībām tiks nosūtīts uz dalībnieka e-pastu pēc pieteikšanās noslēguma.

  Mācības notiks 3 pilnas dienas, tāpēc svarīgi, lai macību dalībnieks varētu piedalīties visās mācību dienās!

  Jautājumu gadījumā zvaniet vai rakstiet – Ilze Stivriška, ilze.stivriska@kvartals.lv, Tel. 28888236.

  Mācības organizē JIC “Kvartāls” sadarbībā ar Eurodesk Latvija informatīvā tīkla koordinatoru Nodibinājumu “Baltijas Reģionālais fonds” un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru “Time To Move “ kampaņas ietvaros.

  1

 • Nodarbību grafiks jaunajai sezonai!

  Nodarbību grafiks jaunajai sezonai!

  Screen Shot 2020-09-08 at 11.51.22

 • Pēdējais “Pieskāriens” spēles posms

  Pēdējais “Pieskāriens” spēles posms

  Līvānu novada izzināšanas spēle “Pieskāriens”
  Piektais spēles posms – Rožupes pagasts  ir noslēdzies! ❗️
  Sākas sestais – pēdējais spēles posms – Līvānu pilsēta no 2. līdz 16. septembrim
  Ja vēl neesi paspējis piedalīties, šī ir tava iespēja! Piedalies pēdējā -Līvānu pilsētas spēles posmā!
 • “Pieskāriens” Līvānu pilsētas posms sāksies 2.septembrī!

  Sveiciens visiem spēles dalībniekiem!

   

  Informējam, ka Līvānu  novada izzināšanas spēles “Pieskāriens”  pēdējais posms – Līvānu pilsēta sāksies 2. septembrī!

  Seko līdzi informācijai jau pavisam drīz..

   

  JIC “Kvartāls”

 • Sporta ziņas 31.08

  Sporta ziņas 31.08

  Sporta ziņas

  29. augustā notika 6. Latvijas čempionāts vieglatlētikā senioriem. Tās bija pēdējās sezonas noslēguma sacensības stadionā. Čempionātā piedalījās 220 sportisti, tajā skaitā 13 mūsu novada sportisti. Mūsu sportisti izcīnīja 28 medaļas- 14 zelta, 11-sudraba un 3-bronzas. Par trīskārtējiem Latvijas čempioniem kļuva Jānis Mankovskis, Mārīte Vilcāne un Mārīte Vasiļjeva. Sezona mūsu sportistiem ir izdevusies veiksmīga. Veiksmīgi nostartēts LSVS 57. sporta spēlēs. Tagad starts rudens krosā 26. septembrī Jēkabpilī. Paldies par neatlaidību treniņos. Tā turam buru!

  Marite Vas

  Rezultāti.

  Sportists Vecuma grupa Disciplīna Rezultāts Vieta

   

  Vilma Lojāne 75+ 100 m 35,75 2
      disks 9,76 3
      škēps 400g 7,10 3
  Anna Ivbule 75 + 100 m 27,71 1
      škēps 400g 12,11 2
      lode 7,32 2
  Mārīte Vilcāne 60+ tāllēkšana 3,73 1
      trīssoļlēkšana 8,48 1
      škēpa mešana500 g 24,82 1
  Mārīte Vasiļjeva 40+ augstlēkšana 1,20 1
      trīssoļlēkšana 9,30 1
      tāllēkšana 4,53 1
  Vita Ormane 40+ 5000 m soļošana 30:06,66 2
      ķŠķēps 600g 18,51 2
  Arvīds Zeps 80+ 400 m 3:31,04 1
  Jānis Mankovskis 80+ 100 m 15,98 1
      tāllēkšana 3,35 1
      trīssoļlēkšana 7,10 1
  Jānis Ludāns 75+ šķēps 500 g 24,53 2
      trīssolis 5,18 3
      lode 9,46 4
  Juris Lebedoks 65+ augstlēkšana 1.35 1
      tāllēkšana 4,22 1
      trīssoļlēkšana 8,84 2
  Jānis Važņevičs 60+ 5000 m soļošana 30:01,7 2
      5000 m 23:28,3 2
  Juris Jansons 60+ 5000 m 28:34,34 4
  Jānis Māsāns 50+ lode 12,92 2
      disks 35,41 4
  Kristaps Jankovskis 35+ šķēps 700g 49,54 1
      100 m 12,42 2

   

  Sagatavoja:

  Mārīte Vilcāne,

  Līvānu novada Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra „Kvartāls” vadītājas vietniece   

Līvānu novada izzināšanas spēle "Pieskāriens"

Uz Lapas Augšu