Lieldienu sporta ziņas

Lieldienu sporta ziņas

Līvānu novada atklātais Grīvas krosa čempionāts

Pirmo reizi Grīvas meža daudzfunkcionālajā trasē pēc vairāk nekā trīsdesmit divu gadu pārtraukuma notika pavasara kross. Jā, tā nu sagadījies, ka pēc 32 gadiem Līvānos atgriezās kross. Atgriezās, lai paliktu, atgriezās jaunā veidolā, jaunā trasē, varbūt vēl nepabeigtā, bet atgriezās. Padomijas laikos aprīļa mēnesis vienmēr bija piesātināts ar dažāda mēroga krosiem (skolu, sporta skolu, rajona, sporta biedrību, republikas). Tālajā 1985. gadā, pēc tā krosa dalībnieku stāstītā, kross mūsu pilsētā notika parkā pie pieminekļa, pie estrādes, un to rīkoja nevis pilsētas sporta komiteja, bet rūpnīcu sporta instruktori. Aktīvu dalību tajā ņēma pilsētā bijušo rūpnīcu, fabriku, kombinātu strādājošie. Turpinājumā, neatkarības pirmajos 20 gados krosa skrējieni neapzināti bija izgaisuši no sacensību kalendāriem. Un tagad, attīstoties pilsētas sporta infrastruktūrai, veidojot daudzfunkcionālo trasi, rādās doma atjaunot krosa skrējienu tradīcijas Līvānos – divas reizes gadā rīkot pavasara un rudens krosa skrējienus. Rīkot tieši Jums, līvānieši, redzot, ka jūs arvien vairāk parādāties, skrienot pilsētas ielās, stadionā, mežā. Krosa skrējieni mežā ir veselīgi jūsu muskuļiem, saitēm, cīpslām, un liels prieks par tiem, kas to zina un dara. Pēc finiša visi dalībnieki varēja baudīt tēju ar cepumiem. Liels prieks šajā pasākumā bija redzēt pieaugušos dalībniekus, kas pirmo reizi piedalījās sacensībās. Pirmo startu dodot trases saimniekam Dainim Skrūzmanim, par pirmo čempionu šajā trasē kļuva Artjoms Jermolajevs 1 km skrējienā.

Programmas noslēgumā bija garākais skrējiens – 5 km, kur par uzvarētājiem ar trases pirmrekordiem kļuva Līvānu vieglatlētikas kluba pārstāvji Andrejs Bondarevs un Jeļena Mironova.

Pirmajās sacensībās piedalījās 65 dalībnieki, tai skaitā arī ciemiņi no Jēkabpils sporta skolas. Dalībnieki startēja 16 vecuma grupās un veica distances no 1 km līdz 5 km. Distance bija vidēji smaga – segums mīksts un pietiekami kalnains (desmit ballu sistēmā – 8). Jāteic, ka uzslavu ir pelnījuši visi dalībnieki, kas nenobijās no solītajiem sliktajiem laika apstākļiem (spīdēja saulīte, sliktās prognozes nepiepildījās) un visi veica distanci, gūstot pozitīvas emocijas, pārbaudot savu varēšu, iepazīstot jaunus draugus.

Andrejs

Sacensību organizatoriem Līvānu BJSS un MJIC ”Kvartāls”, sacensību galvenajam tiesnesim Vjačeslavam Grigorjevam un Mārītei Vilcānei bija gandarījums par paveikto. Paldies Līvānu novada domes priekšsēdētāja vietniecei Aijai Usānei, trases saimniekam Dainim Skrūzmanim, Pēterim Romanovskim un Gatim Ziemelim par transporta pakalpojumiem, Līvānu kultūras centra apskaņotājam Artim Skrūzmanim, tiesnešu brigādei Jānim Bulmeistaram, Ivetai Isajevai, Kristīnei Kirilovai, Inesei Čivčai, foto meistaram Jānim Magdaļenokam un Līvānu BJSS audzēkņiem par trases sagatavošanu.

Sacensību organizatori aicina visus skrietgribētājus arī turpmāk būt aktīviem, atceroties, ka nevar visu mērīt uzvarās vai zaudējumos, jo, neaktarīgi no rezultātiem, jūs noteikti būsiet uzvarētāji, jo uzvarēsiet savu kūtrumu.

Sacensību rezultāti:

Grīvas kross 2017 1 km – MEITENES

Grīvas kross 2017 1 km – ZĒNI

Grīvas kross 2017 2 km – MEITENES

Grīvas kross 2017 2 km – ZĒNI

Grīvas kross 2017 5 km – SIEVIETES

Grīvas kross 2017 5 km – VĪRIEŠI

Latvijas atklātais Veterānu čempionāts futbolā

Pirmo reizi Līvānos JIC “Kvartāls” mākslīgā futbola laukumā notika Latvijas atklātā Veterānu čempionāta futbolā 1. posms. Čempionāts tiks izspēlēts divpadsmit posmos. Pirmajā posmā piedalījās desmit komandas. Pirmo vietu izcīnīja komanda Sportima, otro – Daugavpils komanda, bet trešo – Rēzeknes komanda. Līvānu komanda izcīnīja sesto vietu. Īpašs paldies jāsaka Vitālijam Turčinkism par sportistu ēdināšanu.

Lieldienu kauss futbolā

Lieldienu sestdiena pagāja futbola zīmē. Tika izcīnīts Lieldienu kauss futbolā. Ziemīgo laika apstākļu dēļ turnīrs tika pārcelts uz telpām – Līvānu 2. vidusskolas sporta zāli. Paldies Līvānu 2. vsk. direktorei Klaudijai Daukštei par sapratni un zāles piešķiršanu. Turnīrā piedalījās sešas komandas: Torino, d.eee.aa.m , Samuraji, Namejs, Vikings, Hektors (Daugavpils). Komandas tika sadalītas divās apakšgrupās, kurās izspēlēja katra ar katru. Tad trešās vietas tikās spēlē par piekto, sesto vietu. Piekto vietu izcīnīja komanda d.eee.aa.m, sesto –Torino 8:6. Cīņā par trešo vietu tikās komandas Vikings un Samuraji 7:10, par pirmo vietu cīnījās Namejs un ciemiņi – komanda Hektors. Rezultāts 8:2. Lieldienu kausu savā īpašumā ieguva komanda Namejs, otro vietu izcīnīja komanda Hektors, bet trešo – Samuraji. Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju tika atzīts Deniss Pankovs (Samuraji). Paldies turnīra dalībniekiem, sacensību galvenajam tiesnesim Jānim Bulmeisteram un tablo apkalpotājam Renātam Turčinskim par ieguldīto darbu turnīra veiksmīgā norisē.

Namejs, Lieldienu kauss

Līvānu novada basketbola čempionāts

Līvānu novada basketbola čempionātā Lieldienu brīvdienās tika aizvadītas četras spēles. Spēļu rezultāti: RNS-D – Kabančiks 85:80, Sarkanais autobuss – Minox 102:68, Sarkanais autobuss – Kabančiks 85:87, RNS-D – Minox 104:68. Čempionāta labākais punktu guvējs un trīspunktu metienu realizētājs ir Matīss Caune – 69 un 13. Rezultatīvākais piespēļu devējs un atlecošo bumbu savācējs bija Juris Kalniņš (25 un 36), veiksmīgākais bumbu pārķērējs – Mārtiņš Mālnieks (13), labākais bloķētājs  - Elvis Grāveris (3).

Līvānu novada volejbola čempionāts

Līvānu novada volejbola čempionātā piedalās septiņas sieviešu un četras vīriešu komandas. Otrajās Lieldienās tika aizvadītas divpadsmit spēles. Spēļu rezultāti vīriešiem: Deputāts un draugi – Rudzāti 3:0, Viadukts – Z-LIGHT 1:3, Viadukts – Rudzāti 3:0, Rudzāti – Z-LIGHT 0:3, Deputāts un draugi – Viadukts 1:3. Sieviešu rezultāti: ArGaumi – LBJSS 3:0, RNS-D - ArGaumi 3:2, RNS-D – Gumaka māsas 0:3, ArGaumi -Latgales mežsaimnieks 0:3, Rožupe – Gumaka māsas 1:3, Latgales mežsaimnieks – Rožupe 3:0.

Apsveicam Jāni Važņeviču ar izcīnīto 3. vietu Stirnubuka 1. posmā Ogrē 28 km distancē!

vaznevics

Sagatavoja:
Mārīte Vilcāne,
JIC “Kvartāls” vadītājas vietniece

Uz Lapas Augšu