Dokumentālo filmu vakars “Kvartālā”

Dokumentālo filmu vakars “Kvartālā”

PrintOtrdien, 27. oktobrī plkst. 17:30 JIC “Kvartāls” apmācību telpā Eiropas gada attīstībai ietvaros tiks demonstrētas dokumentālās filmas “Ar domu par labāku pasauli” un “Senegāla. Džamagenas stāsts”, kas vēsta par ekonomisko, ekoloģisko un sociālo situāciju jaunattīstības valstīs.

Filmu seansā rādīs divas dokumentālās filmas:

Sandija Semjonova filma “Ar domu par labāku pasauli” – filmā tiek skaidrots, ko nozīmē attīstības sadarbība, kāda ir Latvijas loma tajā, kā arī ar piemēriem atspoguļota palīdzība Gvatemalai, Ukrainai un citām valstīm. Filma mudina domāt, ko katrs no mums var darīt, lai izlīdzinātu pasaules attīstību. Filmā ar savu pieredzi dalās bijušais Eiropas Savienības komisārs Andris Piebalgs, kā arī vairāku nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Kārļa Lesiņa filma “Senegāla. Džamagenas stāsts” ir vēstījums par Āfrikas valsti Senegālu, kas tiek uzskatīta par vienu no attīstītākajām un stabilākajām vietām reģionā. Filma atspoguļo Rietumāfrikas cilvēku ikdienu caur skolotāju, zvejnieku un pat šamaņu stāstiem.

Filmu mēneša ietvaros biedrība “homo ecos:” sadarbībā ar “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” un partneriem reģionos meklēs atbildes uz jautājumu, kā katrs no mums var sniegt palīdzību trūcīgām un mazāk attīstītām valstīm, veicinot ilgtermiņa sociālo, ekoloģisko un ekonomisko attīstību, tādā veidā samazinot nabadzību, nodrošinot drošību un mieru pasaulē. Mēs dzīvojam globālā pasaulē, kur notikumi citās valstīs ietekmē Latviju, kā arī katra cilvēka rīcība Latvijā ietekmē cilvēku dzīvi citās valstīs.

Šobrīd Latvija ir viena no 50 visattīstītākajām pasaules valstīm. Eiropas Savienība un tās dalībvalstis ir lielākie attīstības finansētāji pasaulē. Latvieši veiksmīgi dalās ar zināšanām un pieredzi, lai veicinātu demokrātiju, sociālo un ekonomisko attīstību, sieviešu tiesības u.c. Attīstības sadarbība ir ne tikai solidaritāte un palīdzības sniegšana, bet arī stāsts par to „kā mēs dzīvojam”. Katrs cilvēks, katra organizācija un institūcija ir saistīta ar globāliem procesiem un ir atbildīga par savas rīcības ietekmi uz mūsu kopējo, ilgtspējīgo nākotni.

Dokumentālo filmu mēnesis notiek oktobrī un novembrī vairāk nekā 30 Latvijas vietās jauniešu centros, kultūras namos, skolās Eiropas gada attīstībai 2015 ietvaros.

Visi kino seansi ir bez maksas.

Plašāka informācija par dokumentālo filmu mēnesi atrodama biedrības “homo ecos:” interneta mājas lapā.

Informāciju sagatavoja:
biedrība “homo ecos:”
Mob.t.: 26326333
 
Pasākums norisinās ar Eiropas Savienības un LR Ārlietu ministrijas finansiālu atbalstu Eiropas gada attīstībai 2015 Nacionālās darba programmas ietvaros. Nacionālās darba programmas aktivitāšu ieviesēji ir LR Ārlietu ministrija un biedrība “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” (LAPAS). Aktivitātes īstenošanu nodrošina biedrība “homo ecos:”. Filmas “Ar domu par labāku pasauli” uzņemšanu finansiāli atbalstījusi Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Uz Lapas Augšu