Jaunieši tikās ar studentiem

Jaunieši tikās ar studentiem

Ceturtdien, 5. maijā 17 Līvānu novada jaunieši pasākuma “Tēja ar studentu” ietvaros tikās ar Daugavpils Universitātes (DU) un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) studentiem un Daugavpils Būvniecības tehnikuma (DBT) pārstāvjiem. Pasākuma mērķis bija dot iespēju Līvānu novada 9.-12. klašu audzēkņiem neformālā gaisotnē iepazīties ar studiju iespējām un studenta sadzīvi dažādās Latvijas augstskolās.

Pasākuma gaitā jaunieši izvēlējās, kura no viesu pārstāvētajām studiju jomām viņus vairāk interesē, un attiecīgi sadalījās trīs grupās. Pirmajā grupā par to, ko nozīmē mākslas menedžmenta studijas, stāstīja Sintija Lukjanska, kura studē DU pirmajā kursā. Šajā grupā jaunietes uzzināja, kas ir mākslas menedžments, kādi studiju kursi jāagūst četru gadu laikā, ko darīt ārpus lekcijām brīvajā laikā, kā arī par to, ko iespējams darīt studentu padomē.

Otrā grupā apvienojās sporta cienītāji, kuriem par sporta trenera studijām LSPA stāstīja Harijs Ortveins, kurš trešo gadu apgūst vecākā trenera hokejā un vadītāja sporta jomā profesiju. Harija grupas jaunieši iepazinās ar normatīviem, kas jāizpilda, lai varētu studēt LSPA, uzzināja par to, kā sporta pedagoģijas studijas atšķiras no citām pedagoģijas programmām, kā arī par darba iespējām, kas paveras jau studiju laikā.

Trešajā grupā ar būvniecības un dažādu jomu tehniķu profesijas apguves procesu jauniešus iepazīstināja Jolanta Savvina – DBT informācijas un metodiskā centra vadītāja. Uzklausot J.Savvinas stāstījumu un apskatot prezentāciju, jaunieši uzzināja par tehnikumā piedāvātajām programmām un to apguvei pieejamo tehnisko nodrošinājumu, kas ir plašs un mūsdienīgs, kā arī sniedza informāciju par iespēju piedalīties projektā “Jauniešu garantijas”.

Visas pasākuma laikā uzņemtās fotogrāfijas pasākuma dalībniekiem pieejamas ŠEIT (līdz 06.07.2016.).

 

Uz Lapas Augšu