Jaunieši iekš BJC (jeb mūsu vēsture_2.punkts)

Līvānu jaunieši rod jaunas zināšanas par brīvprātīgo darbu  

Vārdu savienojums „brīvprātīgais darbs” daudziem saistās ar tādiem darbiem kā lapu grābšana vai kādas teritorijas sakopšana, lasot atkritumus. Bet tas var būt arī interesants un radošs – tā uzskata Brīvprātīgo Brigāde, kas šonedēļ viesojās Līvānu pilsētā, lai iepazīstinātu novada jauniešus ar brīvprātīgo darbu un dotu iespēju iesaistīties konkrētās aktivitātēs.

Kampaņā par brīvprātīgo darbu iesaistījušies arī dažādi sabiedrībā zināmi cilvēki – Līvānos viesojās Ghetto Games galvenais organizators Raimonds Elbakjans: „Ja mēs to mācīsim jau no bērnības, ka jauniešiem ir jāiesaistās jebkādos darbos – tā var būt pasākumu organizēšana, tās var būt saistītas ar sportu, tās var būt saistītas ar pilsētas uzkopšanu, sabiedrība pieradīs pie kopības sajūtas, ka, kopā kaut ko darot, var sasniegt kaut kādu rezultātu. Tas arī ir tas ieguvums, jo parādās arī ticība un patriotisms pret šo valsti.”

Līvānu Bērnu un jauniešu centrā dalībnieki varēja iejusties organizatoru lomā, iesaistoties projekta „ESI lietDERĪGS” gala pasākuma rīkošanā. Jaunieši kopā ar Brīvprātīgo Brigādi apsprieda programmu, dalīja uzdevumus un veica citus sagatavošanās darbus.
Kārlis Kivlenieks no Līvānu 1.vidusskolas atnācis piedalīties, lai lietderīgi pavadītu laiku: „Citiem ceru dot jauku pasākumu, ko mēs tagad veidojam. Sev – labi pavadītu laiku. Lai ir, ko darīt, lai nav viss laiks mājās nosēdēts vai kaut kas tāds.”

Šādas aktivitātes jauniešiem ir arī kā ceļvedis tālākā dzīvē. Uzzinot jau pieredzējušu brīvprātīgo darbu veicēju stāstus un pašiem izpildot noteiktus uzdevumus, jaunieši var apjaust savas intereses un spējas. Tas var noderēt, izvēloties profesiju. Tomēr ne katrs kā ceļu uz sevis apzināšanos izvēlas brīvprātīgo darbu.     Līvānu Bērnu un jauniešu centra jaunatnes lietu speciāliste Inga Zvaigzne – Sniķere stāsta: „Ir dažādi jaunieši. Citi, protams, prasa – kas man par to būs? Un tad es saku – tā būs tava pieredze, ko tu iegūsi, tavas jaunās prasmes. Bet ir jaunieši, kuriem tas patīk. Ja viņiem ir kaut kādas, pašiem savas idejas, ko viņi grib realizēt, tad viņi, protams, ar visu savu sirdi nāk un darbojas.”

Informatīvo kampaņu organizē Izglītības un zinātnes ministrija. Tās laikā paredzēts viesoties deviņās Latvijas pilsētās, katrā no tām sadarbojoties ar konkrētu skolu. Līvānos tā ir Līvānu 1.vidusskola, kurā notika arī plašāka diskusija par brīvprātīgo darbu. Bet svarīgākais, ka kampaņas laikā jaunieši var ne vien iegūt jaunas zināšanas, bet arī veikt konkrētus uzdevumus, kas palīdz veidot šo valsti labāku.

Sižets: Sandra Paegļkalne, Vidusdaugavas TV

Uz Lapas Augšu