Jāņu sporta ziņas

Jāņu sporta ziņas

11. Līgu un Jāņu atklātais vieglatlētikas čempionāts

Nākat šurpu, Jāņu bērni,

Nākat tuvie, nākat tālie,

Visiem dosim skrieti, lekti,

Čempioniem siera gabaliņu.

Līgo diena jau daudzus gadus Preiļos diktē noteikumus savus: vieglatlētikas vecmeistariem ir iespēja sacensties Līgu un Jāņu atklātajā vieglatlētikas čempionātā, Līgām un Jāņiem – saņemt īpašas dāvanas. Šogad suminājām Līgu Platpīri, Jāni Važņeviču (piedalījies visos čempionātos), Jāni Māsānu, Jāni Vanušku, Jāni Pāvuliņu, Jāni Ludānu, Jāni Zagorski, Jāni Bidlauski, Jāni Magdaļenoku, Jāni Puriņu. Sacensību atklāšanas parādē braši iesoļoja 85 čempionāta dalībnieki no Viļāniem, Daugavpils, Madonas, Rīgas, Jūrmalas, Kokneses, Valmieras, Kocēniem, Rēzeknes, Vārkavas, Varakļāniem, Jaungulbenes, Tukuma, Jēkabpils, Gulbenes, Skrīveriem, Ķekavas, Ogres, Preiļiem un Līvāniem. Vesmeistarus sveica Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda un Līvānu novada domes priekšsēdētāja vietniece Ginta Kraukle. Sacensību karogu pacēla visu laiku labākais soļotājs, daudzkārtējs Pasaules un Eiropas čempions soļošanā Normunds Ivzāns un 5. Pasaules Strādājošo un Amatieru sporta spēļu divkārtējs čempions Andrejs Bondarevs.

Ligas un Jani

Līgas un Jāņi

Pirmie roku diska mešanā iemēģināja diska metēji. Pēc vairāku gadu pārtraukuma sacensību programma tika papildināta ar diska mešanu. Un tas attaisnojās kuplajā dalībnieku skaitā. Pirmo uzvarētāja titulu šajā čempionātā absolūtajā vērtējumā izcīnīja Aldis Putns (Jūrmala) reālais rezultāts – 42,00 m, ar koeficientu 51,56 m, sievietēm – Anfisa Ziļa (Daugavpils), reālais rezultāts – 21,69 m, ar koeficientu 40,87 m, 100 m – Voldemārs Mezītis (Gulbene) reālais rezultāts 13,60, ar koeficientu 11,38, Leontīne Vītola (Līvāni) reālais rezultāts-18,92- ar koeficientu-11,95. 400 m- Oļegs Okuņevs (Daugavpils) reālais rezultāts 57,29, ar koeficientu 52,82, Leontīne Vītola (Līvāni) reālais rezultāts-1:38,12- ar koeficientu-53,05, 1500 m Andrejs Bondarevs (Līvāni) reālais rezultāts- 4:23,55, ar koeficientu 4:09,08, Ilona Pupause (Madona) reālais rezultāts 6:40,38, ar koeficientu 6:02,10,5000 m Pēteris Trubačs (Preiļi) reālais rezultāts 17:57,81, ar koeficientu 15:42,76, 5 km soļošana Normunds Ivzāns (Preiļi) reālais rezultāts 12:32,52, ar koeficientu 11:25,17, 3 km soļošana Vera Grīnberte (Daugavpils) reālais rezultāts 22:14,78, ar koeficientu 14:26,94, augstlēkšana Viktors Zarņickis (Jēkabpils) reālais rezultāts 1,35, ar koeficientu 2,08, Laila Pētersone (Tukums) reālais rezultāts1,55, ar koeficientu 1,83, tāllēkšana Arvīds Vītols (Koknese) reālais rezultāts 4,43, ar koeficientu 7,01, Leontīne Vītola (Līvāni) reālais rezultāts-2,83, ar koeficientu-6,08, lodes grūšana Māris Bemers (Valmiera) reālais rezultāts-14,13, ar koeficientu 18,25, Nellija Spridzāne (Rēzekne) reālais rezultāts-12,11, ar koeficientu 16,03, šķēpa mešana Jānis Zagorskis (Kocēni) reālais rezultāts-43,50, ar koeficientu 59,29, Ilona Apele (Valmiera) reālais rezultāts-34,18, ar koeficientu 41,20. Sīvajā konkurencē rezultāti iepriecināja pašus sportistus, sacensību organizatorus un sportistu atbalstītājus. Pirmo reizi uz starta stājās Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda. Maruta uzstādīja savus pirmrekordus lodes grūšanā un diska mešanā. Iepriecināja Vārkavas novada sportisti, kas mērķtiecīgi gatavojās čempionātam. Sporta karalienei vieglatlētikai arvien vairāk pielūdzēju un tas priecē.

Leont talums

Godalgotās tāllēcējas. Vidū Lentīne Vītola.

uzvaret skrej

Godalgotie skrējēji. No kreisās puses – Jānis Važņevičs, Andrejs Bondarevs, Leonīds Valdonis.

Čempionāts aizvadīts pacilātā svētku noskaņā. Paldies dalībniekiem par startiem. Īpašs paldies Līvānu un Preiļu novada domēm, Preiļu sporta skolas direktoram Edgaram Vaivodam, organizatoram Leonīdam Vaivodam, Jēkabpils sporta centram, Jēkabpils Sporta skolas direktoram Edgaram Lambam un audzēknim Jānim Puriņam, galvenajam tiesnesim Vjačeslavam Grigorjevam, Preiļu un Līvānu tiesnešu brigādēm par nevainojamu darbu, sapratni un atsaucību. Uz tikšanos nākamgad!

Jāņu futbols

23. jūnija rīts Līvānu futbola saimei atausa satraucoši. Notika gada lielākā spēkošanās starp futbola vecmeistariem (seniori) un meistariem (juniori). Šogad spēle notika uz mākslīgā seguma laukuma “Kvartālā”. Pirmo reizi pie organizēšanas stūres bija Jānis Bulmeistars. Paldies! Pirmo reizi spēle iesākas ar himnas dziedāšanu, ko izpildīja Kristians Jasinskis. Pirmo reizi spēli tiesāja profesionāli tiesneši no Jēkabpils. Par tiesnešiem īpašs paldies Vitālijam Turčinskim. Īpašs paldies lielajai futbola līdzjutēju saimei. Paldies Valērijam Baronovam par spēlētāju sumināšanu.

Seniori-juniori futbols

Spēle noritēja bez kompromisiem. Spēles rezultāts 9:4 Junioru labā. Ko tu stipram padarīsi. Par spēles varoni kļuva Jānis Bulmeistars, kurš atzīmējās ar trim gūtiem vārtiem, Dmitrijs Solomkins un Andrejs Mironovs ar diviem vārtiem un pa vieniem vārtiem guva Daniels Levickis un Konstantīns Vinogradovs. Vecmeistaru komandā ar diviem vārtiem sevi apliecināja Imants Ručevskis, pa vieniem vārtiem guva Mārtiņš Gadzāns un Andris Vaikulis. Toties pēcspēles soda sitienos uzvarēja vecmeistari ar rezultātu 3:2.

Sagatavoja:
Mārīte Vilcāne,
JIC “Kvartāls” vadītājas vietniece

Uz Lapas Augšu