Gada apskats Līvānu novada jauniešu domes darbībā

Gada apskats Līvānu novada jauniešu domes darbībā

2019.gads Līvānu novada jauniešu domei ir bijis nozīmīgs visās tās darbības jomās. Šajā gadā esam piesaistījuši jaunus biedrus mūsu pulkam. Esam izveidojuši vairākus interesantus un nozīmīgus pasākumus gan mums, gan citiem. Esam izveidojuši sadraudzības ar citu novadu skolu jauniešiem un kaļam plānus par kopīgiem pasākumiem nākotnē. Lūk, ieskats mūsu padarītajā 2019.gadā :
*25. un 26. janvārī jauniešiem bija iespēja piedalīties CREAzone Reinvent PITCH IN projektā Ventspils Augstskolā, kurā piedalījāmies arī mēs, četri jaunieši no LNJD. Mēs iepazīstinājām kurzemniekus ar mūsu jauniešu domi.
Projekta galvenais mērķis bija izplatīt uzņēmējdarbību rosinošas idejas un apmācīt par visu, kas ir vajadzīgs idejas īstenošanai.
* Martā viesojāmies visās novada skolās, lai piesaistītu jaunus biedrus Līvānu novada jauniešu domei. Rezultātā ieguvām interesi no visu skolu jauniešiem, bet Jauniešu domei pievienojās divas meitenes no Jaunsilavas pamatskolas un viens puisis no Līvānu vakarskolas.
* 11. Aprīlī notika otrās Līvānu novada jauniešu domes vēlēšanas. Tajās nemainīgi vienbalsīgi tika nobalsots par Rūdolfu Kivlenieku kā jauniešu domes priekšsēdētāju. Jaunpienācēja Luīze Menkovska tika ievēlēta par jauniešu domes priekšsēdētāja vietnieci. Armands Skutelis ievēlēts par jauniešu domes sabiedrisko attiecību speciālistu un Skaidris Skutelis par jauniešu domes protokolistu.
* Šī gada sākumā jauniešu dome pārstrādāja iepriekš izveidoto nolikumu, kurā tika izmainīti vairāki punkti un izveidoti jauni amati – jauniešu domes sekretārs, kas tika aizstāts ar iepriekš izveidoto amatu – protokolists. Tā uzdevums šobrīd ir ne tikai protokolēt sēdes, bet arī izveidot protokolu noformējumus, tos salikt jauniešu domes Google drive, kas pieejams publiski ikvienam. Protams, arī izveidot līgumus un citi pienākumi. Tika izveidots jauns amats – multimediju speciālists, kas ir kā palīgs Sabiedrisko attiecību speciālistam. Multimediju speciālista pienākumi ir veidot afišas, video,arī pasākumu apskaņošana. Tā kā šie grozījumi oficiāli tika veikti pēc jauniešu domes vēlēšanām, tad tika izveidota jauniešu domes ārkārtas sēde, kurā par sekretāru vienbalsīgi tika ievēlēts Skaidris Skutelis, jaunais multimediju speciālists – Armand Skutelis un Armanda vietu kā Sabiedrisko attiecību speciāliste ieguva Dagnija Butlere.
* Aprīlī jauniešu dome Lieldienu laikā nolēma iepriecināt vismazākos- mēs ciemojāmies Rudzātu Rožupes un Jaunsilavas bērnudārzos, kur visas dienas garumā darbojāmies ar bērniem – iesasitījāmies rotaļās, zīmējām, sitāmies ar olām,minējām mīklas un spēlējāmies.Šāds pasākums tika rīkots, lai padarītu bērnu ikdienu interesantāku un lai iepazīstinātu bērnus ar LNJD, jo jau pēc 10 gadiem viņi būs jaunieši un varēs būt LNJD dalībnieki un veidot tās nākotni.
* Maijā piedalījāmies konkursā “Mazie granti”, kurā iesniedzām ideju par jauniešu sarunu pēcpusdienu ar slavenībām. Kad bijām ieguvuši atbildi, ka projekts apstiprināts, pie tā neapstājāmies, bet gan iesniedzām šo ideju “Viduslatgales pārnovadu fonds”, lai iegūtu vēl lielāku finansējumu un mūsu ideju īstenotu vēl kvalitatīvāk.
* Jau Jūlijā pilsētas svētku ietvaros – 19.jūlijā tika izveidots pasākums “Spuldze”. Šāda sarunu platforma Līvānos notika pirmo reizi. Tika uzaicināti Latvijā zināmi cilvēki, kas iedvesmo jauniešus, pieaugušos, bērnus pašiem līdzdarboties, būt nozīmīgu un citus iedvesmojošu lietu, notikumu virzīšanā un atbalstīšanā. Skatuve, uz kuras uzstājās runātāji, tika izdekorēta ar koka paletēm un galveno pasākuma akcentu – milzīgu spuldzes metāla atveidojumu.
Pasākuma galvenie runātāji bija radio balss- Toms Grēviņš, youtuberis Edgars Fresh un komiķis Jānis Skutelis. Pasākuma laikā gan mēs, gan atnākušie klausītāji izjūta pozitīvas emocijas un uzdeva sev interesējošos jautājumus, kas ļāva šo pasākumu nosaukt par diskusiju. Iespējams, ka “Spuldze” tiks ieviesta kā tradīcija, jo līdz šim šāda veida pasākums ir pirmais, kāds bijis Līvānos. Pasākums nebūtu izdevies bez Līvānu novada domes un Viduslatgales pārnovadu fonda finansiāla atbalsta. Šis pasākums bija tik izdevies, ka šobrīd pasākums “Spuldze” un vēl divi projekti no Latgales ir izvirzīti uz Valsts konkursu kā labākie pasākumi Latvijā 2019. Turam īkšķus!
*Paviesojāmies Preiļu jauniešu centra “Četri” un Preiļu jauniešu domes pasākumā- pārbaudījām  orientēšanās prasmes, pildījām dažādus uzdevumus un iedvesmojāmies no sarunas ar deju studijas “StopTime” vadītājiem, kuri arī vadīja meistarklasi.
* Lai nostiprinātu pozitīvo attieksmi kolektīvā, visa gada garumā tika veidoti dažādi pasākumi, lai saliedētu kolektīvu. Maijā ar kājām devāmies uz Jersiku, kur kopā cepām desiņas, kalām plānus jauniem pasākumiem un saliedējāmies kā kolektīvs. Augustā kopā izveidojām “vakara pikniku”, kura laikā apsveicām tos jauniešus, kas šogad beidza 12.klasi un pateicāmies par laiku, kas kopā pavadīts.
* Septembrī iepazīstinājām Līvānu 1.vidusskolas 9.-12. klases, lai reklamētu savu jauniešu domi, informētu par iespēju kļūt vienam no mums.
* Sadarbībā ar JIC “Kvartāls”  izveidojām Helovīnu pasākumu, kurš norisinājās vairākas dienas pēc kārtas. Pirmajā dienā jauniešiem bija iespēja grebt ķirbjus, bet citā – skatīties filmas “Adamsu ģimenīte” un “Escape room”. Ar “JIC” Kvartāls Līvānu novada jauniešu dome sadarbojas jau kopš tās pirmsākumiem. Mēs palīdzam ar pasākumu organizēšanu un JIC “Kvartāls ” palīdz mums ar pasākumu plānošanu un dalās pieredzē, ko vēl neesam ieguvuši.

* 5.decembrī jauniešu dome, iedvesmojoties no vasarā izveidota pasākuma “Spuldze”, noorganizēja tikšanos ar bokseri Kristapu Zuti. Pasākuma laikā jaunieši tika iepazīstināti ar Kristapa dzīvesstāstu un uzdeva sev interesējošus jautājumus, kas ļāva labāk iepazīt vadošo profesionālā boksa smagsvara bokseri. Uzzinājām par boksera ikdienu, par treniņu daudzumiem un par to, kā Kristaps pats sevi motivē. Pasākuma laikā notika izloze/ konkurss, Līvānu novada jauniešu domes instagram profilā. Uzvarētājs savā īpašumā ieguva mēneša abonamentu uz sporta zālē “Skits”.

17.decembrī JIC “KVARTĀLS” norisinājās Līvānu novada skolu pašpārvalžu sadraudzības pasākums, kura laikā katra skolā prezentēja savas skolas parlamentu, veidoja grupu darbus, kuros risināja jauniešu problēmas un veidoja ieceres, ko izveidot Līvānu novadā!
Pasākuma iecere bija saliedēt skolu pašpārvaldes. Pasākums izdevās ļoti interesants un tā ir nebijusi iespēja Līvānu novada jauniešiem. Mēs ceram uz līdzīgiem pasākumiem tikpat plašā un foršā kompānijā!
Šis gads jauniešu domei bijis ar dažādiem pasākumiem un emocijām pilns! Esam sasnieguši jaunu latiņu veidojot pasākumus un spējām novest mūsu ieceres līdz galam! Esam apņēmušies Jaunajā 2020.gadā darīt vēl vairāk un īstenot visas mūsu vēlmes.
Līvānu novada jauniešu dome saka lielu paldies par atbalstu Līvānu novada domei, JIC “Kvartāls” par palīdzīgu roku un visiem, kas palīdzējuši un iesaistījušies pasākumu organizēšanā! Paldies jauniešu novada domes jauniešiem! Tiekamies nākamgad!

2_dabas-80 DSC_0141 IMG-20191205-WA0002 IMG-20191218-WA0003 Screenshot_20191222_230928 Screenshot_20191222_230944

Uz Lapas Augšu