Augstvērtīgs starts Eiropas vieglatlētikas čempionātā telpās senioriem

Augstvērtīgs starts Eiropas vieglatlētikas čempionātā telpās senioriem

min1

No 19. marta līdz 24. martam Spānijas pilsētā Madridē notika Eiropas čempionāts vieglatlētikā telpās senioriem. Čempionātā startēja četrdesmit piecas valstis, tai skaitā arī ASV (viens sportists, kas uz medaļām nepretendēja), ar gandrīz četriem tūkstošiem sportistu. Latviju pārstāvēja trīsdesmit divi sportisti. Latvijas izlasē startēja seši Līvānu komandas pārstāvji Leontīne Vītola (80+), Jānis Mankovskis (75+), Juris Lebedoks (60+), Mārīte Vilcāne (55+), Mārīte Vasiļjeva (40+) un Andrejs Bondarevs (40+). Latvijas izlase ar izcīnītām 26 medaļām (11 zelta, 5 sudraba, 10 bronzas) ierindojās 9. vietā. 32 valstis izcīnīja medaļas. Pārliecinoši ar 301 (114, 94, 93) medaļu uzvarēja spāņi. Otrajā vietā ar 188 (79, 60, 49) medaļām ierindojās Lielbritānija, bet trešajā vietā – Vācija ar 179 (72, 53, 54) medaļām. Čempionāts bija noorganizēts augstā līmenī. Sacensību programmas laiki tika ievēroti perfekti, apbalvošana notika raiti – pusstundu pēc disciplīnas pabeigšanas. Disciplīnu rezultātus arēnā atspoguļoja uz lielā akrāna. Tiesneši darbojās profesionāli un saprotoši. Pāragrie starti tika kvalificēti kā brīdinājums, un neviens sportists netika diskvalificēts.

Leontīne Vītola dominēja savā vecuma grupā un izcīnīja trīs zelta medaļas 200 m ar rezultātu 42.08 (3 dalībnieces), 400 m ar rezultātu 1:39,95 un 800 m ar 4:11,24. Jānis Mankovskis izcīnīja visu medaļu komplektu – trīssolī zelts par 8,69 m (5 dalībnieki), augstlēkšanā sudrabs ar 1,34 m (10 dalībnieki), pieccīņā bronza ar 3352 punktiem (7 dalībnieki). Mārītei Vilcānei 5. vieta trīssolī ar 8,98 m (10 dalībnieki), 8. vieta lodes grūšanā ar 9,80 m (18 dalībnieki), 9. vieta tāllēkšanā ar 3,80 m (10 dalībnieki) un pieccīņā ar 2796 punktiem (10 dalībnieki), bet 6. vieta stafetē 4x200m. Mārīte Vasiļjeva izcīnīja 7. vietu tāllēkšanā ar 4,56 m (7 dalībnieki), 9. vietu trīssolī ar 9,56 m (10 dalībnieki), 15. vietu 60 m ar rezultātu 8,66, pusfinālā – 8,95 (31 dalībnieks). Jurim Lebedokam 7. vieta tāllēkšanā par 4,79 m (18 dalībnieki), trīssolī 11. vieta ar 9,80 m (14 dalībnieki), 60 m 20. vieta ar rezultātu 8,84 (31 dalībnieks). Andrejs Bondarevs ieguva 12. vietu 800 m ar rezultātu 2:05,76, bet pusfinālā – 2:05,67 (34 dalībnieki). Paldies sportistiem par sasniegtajiem rezultātiem un ieguldīto darbu. Sportistu vārdā paldies Līvānu novada domei, JIC “Kvartāls” un SIA “Zelta zeme”, personīgi Pēterim Romanovskim par sportistu līdzfinansēšanu dalībai Eiropas čempionātā vieglatlētikā telpās senioriem.

Lon

Madride, Spānijas galvaspilsēta, mūs sagaidīja ar vēsu laiku, vēju un lietu. Gaisa temperatūra dienā nepārsniedza plus astoņus grādus, naktī – līdz mīnus četri. Pēdējo gadu laikā tas bija augstākais marta mēnesis. Madride ir ievērojama pilsēta, kas atrodas pussalas sirdī un tieši Kastīlijas līdzenuma centrā – 646 metrus virs jūras līmeņa. Interesanta ir Madrides vecpilsēta, Madrides muzeji, kas ir zelta trijstūrī, un Palacio Real pils, kas ir skaistākā karaļa rezidence Rietumeiropā. Blakus rezidencei tikpat skaists ir arī Plaza de Oriente laukums, ievērības cienīgs ir Madrides centrālais laukums – Puerta del Sol un slēgta veida laukums – Plaza Mayor, kā arī Plaza de la Villa – vēstures bagāts laukums. Pašā Madrides sirdī atrodas ēģiptiešu templis Templo de Debod, celts 2. gs. pirms mūsu ēras, un Madrides Katedrāle – lielākā un nozīmīgākā baznīca. Madrides ikona – Puerta de Alcalá, par godu šiem vecajiem pilsētas vārtiem ir pat sacerēta dziesma. Centrālā un pazīstamākā iela ir Gran Vía. Spāņi nav mājās sēdētāji, vakaros visas ielas pārpildītas – plūst cilvēku jūra, daudzi dodas uz restorāniem un kafejnīcām baudīt vēlo vakara maltīti un vienkārši pasēdēt pie vīna vai alus glāzes, taču Spānijā nav alkoholisma problēmu. Cilvēkiem patīk stāvēt rindās (tas ir kā sports), jo pa to laiku visu var izrunāt. Veikalos pārdevējiem arī patīk daudz runāt. Pilsētā ir daudz katoļu baznīcu, taču ikdienā cilvēki maz apmeklē baznīcu, bet dzīves galvenos svētkus – kāzas, kristības – tomēr svin baznīcā. Uzzinājām, ka parasti spāņu viesu skaits kāzās ir līdz 200 cilvēkiem, un tās izmaksā ap trīsdesmit tūkstošiem eiro. Uz kāzām ciemiņus aicina ne tikai jaunais pāris, bet pāra brāļi, māsas, vecāki. Jaunais pāris kāzās nav zaudētājs, jo kāzas ir kā bizness – minimālā dalības summa vienam viesim ir 150 euro (galdam) un tad vēl dāvana. Minimālā alga valstī ir 700 euro, bet vidējā alga – 1000 euro. Daudz ir viesstrādnieku (apkalpojošā sfērā) no Latīņamerikas, jo viņi zina spāņu valodu. Kā jau tūristu galamērķī, Madridē ir daudz mazu veikaliņu, kuros pārsvarā strādā ķīnieši (nav kases aparātu), un cenas draudzīgākas nekā mūsu veikalos. Spānija ir interesanta valsts un septembrī vēlreiz dosimies uz Spāniju, Malagu, lai piedalītos Pasaules čempionātā vieglatlētikā senioriem un izbaudītu bagātāko Spānijas dienvidu pilsētu.

Andrejs

 
Sagatavoja:
Mārīte Vilcāne,
JIC „Kvartāls” vadītājas vietniece

Uz Lapas Augšu