Atskats uz Rēzeknes pusmaratonu

Atskats uz Rēzeknes pusmaratonu

Līdz ar kalendāra pavasara iestāšanos skrējējiem sākas sacensību sezona šosejas skrējienos un dažāda veida krosa pārbaudījumos. Līvānu novada vieglatlētikas kluba (Līvānu VK) komanda jau kārtējo gadu piedalās lielākajā skriešanas seriālā valstī – “BigBank Skrien Latvija”. Sacensības mūsu klubam ir pievilcīgas tāpēc, ka jau otro gadu tiks izspēlētas Latvijas čempionāta godalgas šosejas skriešanā komandām, kā arī sportisti sevi var apliecināt gan individuālajā, gan komandu vērtējumā. Atgādinu, ka 2015. gada sezonā Līvānu VK sasniedzis līdz šim nebijušas virsotnes Līvānu novada sporta vēsturē, izcīnot LR čempionāta bronzas medaļas komandu vērtējumā pusmaratona distancē! Šogad sacensību nolikums ir piedzīvojis pamatīgas izmaiņas, un vai tas izrādīsies pateicīgs mūsu klubam, to rādīs laiks, bet jau tagad, izvērtējot pretinieku komandu dalībnieku sastāvus, ir skaidrs, ka par pirmajām divām vietām, līdzīgi kā pērnajā gadā, cīnīsies Sportland/NIKE un ADIDAS komandas. Uz 3. vietu reāli varēs kandidēt vismaz 6 komandas (tostarp arī viena no Līvānu VK komandām). Pavisam ir pieteiktas 36 komandas, un cīņa solās būt ļoti spraiga.

Pārmaiņas šogad skars arī Līvānu VK komandu. Vispirms, pateicoties kluba pieaugošai atpazīstamībai Latvijas sporta plašumos (kā piemēru jau minēju Latvijas čempionāta pusmaratonā godalgas), sportistu rezultātu un meistarības izaugsmei (Kitijas Valteres uzvara “Lattelecom” Rīgas maratonā starp Latvijas skrējējām un Latvijas čempiones tituls maratona distancē, Solveigas Ozolas-Ozoliņas veiksmīgs starts Pasaules čempionātā 50 km skriešanā un izcīnītās godalgas Latvijas čempionātā stadiona skrejceliņā), kluba valdei izdevās panākt sadarbības iespējas ar pasaulē pazīstamajiem zīmoliem “Garmin”, “ISOSTAR” un “ASICS”. Sadarbība gan neparedz finansiālo atbalstu, tāpēc par doto iespēju realizēt savas ieceres un pilnvērtīgi uzsākt sezonu esam pateicīgi mūsu sponsoriem: SIA “Z-Light”, SIA “Baltserviss.lv”, SIA “LivMet”, SIA “RNS-D” un Līvānu novada domei.

received_1693513780900602

Līvānu VK komanda Rēzeknē pēc startiem

received_1693513900900590Uz otrā pjedestāla – Līvānu VK komanda

“BigBank Skrien Latvija” seriāla sezonu, ka ierasts, atklājam ar dalību Rēzeknes pusmaratonā. Šoreiz pieredzējušām komandām pievienojās arī Līvānu BJSS audzēkņu kuplais skaits, kas nevar nepriecēt, jo kā var gūt sacensību pieredzi, tajos nepiedaloties!? Un nevajag baidīties no neveiksmēm – neveiksme ir tikai garšviela, kas panākumiem piedod īsto garšu! Tāpēc būs godīgi nosaukt visus, kas piedalījās šajā skrējienā, jo, neatkarīgi no iegūtas vietas, visi ir uzvarētāji, viņi ir mūsu nākotne un tuvākās rezerves! Alisa Jermolajeva (SB2 vecma grupa) bija ļoti tuvu kārotājam trijniekam, 3. vietai zaudējot 0.25 sek. un 1.75 sek 1. vietai (kas par cīņu!), kā rezultātā 4. pozīcija. Rebekai Kalniņai (SB3 vecuma grupa) izdevās izcīnīt vienīgo uzvaru starp visiem todien startējošajiem līvāniešiem. Rebeka savu tuvāko sāncensi apsteigusi par 0.45 sek. Šajā paša vecuma grupā veiksmīgi startēja Elizabete Ancāne, finišējot 9. vietā un Loreta Čamane – 19. vietā, Paula Smilškalne – 41. vietā starp 182 finišējušām meitenēm. SB4 grupā Marta Iļjina ierindojās 12. vietā, bet puišu SB3 vecuma grupā Andris Zakarevičs atskrēja kā devītais, bet Nikita Bondarevs VB4 grupā, pārtraucot savu divu gadu ilgo bezzaudējuma sēriju, šoreiz ierindojās 2. vietā, zaudējot apaļas 4 sekundes.

FB_IMG_1460304488549

Līvānu BJSS audzēkne Rebeka Kalniņa

5.3 km garajā trasē Līvānus pārstāvēja gan Līvānu BJSS audzēkņi, gan Līvānu VK sportisti – Mārīte Vilcāne ierindojās 29. vietā, bet Svetlana Edelberga – 31. pozīcijā ST vecuma grupā, Karīna Kiseļova, pārstāvot Līvānu BJSS, ierindojās 29. vietā STA grupā, Sintija Grigorjeva – 84. vietā STB grupā. Vīriešu konkurencē šo distanci visātrāk no mūsējiem veica Līvānu VK/ASICS komandas pārstāvis Arnis Kaļiņins, kuram 9.vieta VT grupā. Par 18 sekundēm lēnāks bija Andreja Bondarevs (arī Līvānu VK/ASICS), kam 11. vieta grupā. Tikai nedaudz lēnāki bija mūsu rezervistu komandas pārstāvji Valērijs Gasperovičs un Roberts Mālnieks – attiecīgi 20. un 22. vieta, bet Līvānu BJSS audzēknis Vadims Martinovs ierindojās 7. vietā, startējot VTA grupā.

10.6 km garajā distancē lieliskas bija mūsu daiļā dzimuma pārstāves – Valērija Petrova finišēja 4. vietā kopvērtējumā, bet SN20 grupā izcīnot uzvaru, bet Ginta Valtere kopvērtējumā bija 10. vietā un 2. vietā SN20 grupā. Simona Alise Salmiņa (Līvānu BJSS) SNJ grupā palika neuzvarēta, tuvāko konkurenti apsteidzot par 15 sekundēm. Arvils Bušmanis atskrēja kā ceturtais VN40 grupā –  pirmais trijnieks nebija nemaz tālu, un sezonas gaitā Arvilam noteikti jāieskrien trijniekā. Juris Jansons finišēja kā septītais VN50 grupā, bet Daniels Buko savas debijas reizē pacēlās līdz 2. vietai VNJ grupā, apsteidzot trešās vietas ieguvēju par 5 sekundēm.

Garākajā pusmaratona distancē komandas līderi apliecināja savu klasi – Kitija Valtere, zaudējot tikai Olimpisko spēļu 2016. gada normatīva īpašniecei maratona distancē Ilonai Marhelei, finišēja 2. vietā, uzrādot savu 5. karjeras labāko laiku – 1:22.28, bet Solveiga Ozola-Ozoliņa finišēja kā ceturtā – 1:27.58. Lielisks starts izdevies Valērijam Šakelim, tikai par 27 sekundēm atpaliekot no sava personīgā un Līvānu novada rekorda, Valērijs sasniedzis līdz šim augstāko – septīto – vietu kopvērtējumā. Diemžēl sapnis par labāko sešnieku šoreiz nepiepildījās. Vjačeslavam Grigorjevam 19. vieta V40 grupā, Jānim Važnēvičam 7. vieta V50 vecuma grupā.

FB_IMG_1460304571963

Uz otrā pjedestāla – Kitija Valtere

FB_IMG_1460304561590Pirmā no labās puses – Solveiga Ozola Ozoliņa

Līvānu VK/ASICS komandai izdevies veiksmīgs starts – kopvērtējuma ieskaitē izcīnīta 3. vieta (kaut arī sacensību dienā organizatoru kļūdas dēļ tikām pie kausa par 2. vietu), bet Līvānu VK otrā komanda ierindojās 16. vietā 36 komandu konkurencē.

Nākamais starts “BigBank Skrin Latvija” seriālam notiks Biķernieku trasē Rīgā 30. aprīlī, ko komandas aizvadīs pavājinātos sastāvos, kam ir savi objektīvi iemesli.

Sagatavoja:
Andrejs Bondarevs,
Līvānu VK valdes loceklis

Uz Lapas Augšu