Atskats uz Eiropas sporta nedēļu

Atskats uz Eiropas sporta nedēļu

Eiropas sporta nedēļa

23. septembrī Līvānu novadā Eiropas sporta nedēļa sākās ar Grīvas rudens krosa čempionātu (šogad skrējām sertificētā trasē), pauerliftinga sacensību Latvijas spēcīgākā skola 2020 un nūjošanu. Rudenīgais laiks lutināja sportistus.

Šogad krosā rekordliels dalībnieku skaits-160. Krosa mērķis ir popularizēt skriešanu kā veselīga dzīvesveida sastāvdaļu Līvānu novada bērnu, jauniešu un pieaugušo vidū, noskaidrot Līvānu novada labākos sportistus skriešanas krosā, kā arī veicināt draudzības saišu stiprināšanu starp kaimiņu novadiem. Krosa dalībnieki bija ieradušies no Pļaviņām, Dagdas, Jēkabpils, Sēlijas, Preiļiem, Rudzātiem, Rožupes, Līvāniem. Rūķu skrējienā 250m uzvarēja Ksenija Maļuhina un Everts Lācis (abi Līvāni), 2010. un jaunākiem zēniem un meitenēm 500m-Ralfs Bogdanovičs (Jēkabpils), Nils Rusiņš (Jēkabpils), Evelīna Lāce (Līvāni), Viktorija Logina (Jēkabpils), 2008.-2009. g. dz. zēniem un meitenēm 1000 m- Mihails Marcinkevičs, Alise Gabriela Miteniece, 2006.-2007. g. dz. zēniem un meitenēm 1000m- Daniels Kazakevičs (Dagda), Elīza Paveļjeva (Jēkabpils), 2004.-2005. g. dz. zēniem un meitenēm 1000m- Nils Jakovels (Līvāni), Evelīna Žanete Švirkste (Līvāni), 2002.-2003. g. dz. zēniem un meitenēm 1000m-Markus Urtāns (Jēkabpils), Rebeka Zekante (Jēkabpils), 1979.-1963. g.dz. sievietēm un vīriešiem 1000m-  Arvils Bušmanis (Līvānu VK), Vita Ormane (Līvāni), 1962. g. dz. un vecākiem vīriešiem un sievietēm 1000m- Jānis Važņevičs, Mārīte Vilcāne (abi Līvānu VK), 1980.g. 2001.g. dz. vīriešiem un sievietēm 3000m- Aleksandrs Raščevskis (Līvānu VK), Ineta Jerofejeva (Pļaviņas). Paldies Arturam Onzulim par trases sertificēšanu un elektronikas nodrošināšanu. REZULTĀTI 

Kad tika pieveikta krosa distance, tad jaunieši varēja savus spēkus izmēģināt svaru stieņa spiešanā guļus, lai Līvānu posma spēcīgāko skolu 2020. Sacensību mērķis veselīga dzīvesveida, sporta kultūras popularizēšana jauniešu vidū, kā arī noskaidrot Latvijas spēcīgāko skolu un skolēnus. Sacensības vadīja Latvijas pauerlinga federācijas galvenais tiesnesis Aleksandrs Andronovs. Projektu finansēja  LSFP (Latvijas sporta federāciju padome)  “Par finansējumu sabiedriski nozīmīgu tautas un skolu jaunatnes sporta pasākumu organizēšanai Latvijā” . Paldies! Svaru stieņa spiešanā guļus piedalījās 12 jaunietes un 18 jaunieši. Posmā piedalījās septiņas skolas un ierindojās šādā secībā: 1. vieta- Līvānu 1.vsk., 2. vieta- Dagdas vsk.,, 3. vieta- Rudzātu vsk., 4. vieta- Jēkabpils agrobiznesa koledža, 5. vieta- Jēkabpils Valsts ģimnāzija, 6. vieta- Jēkabpils 3.vsk., 7. vieta-Jēkabpils 2.vsk.. Absolūtajā vērtējumā trīs labākās jaunietes- Ērika Zalāne (Rudzāti), Evelīna Zemlicka (Dagda), Elīza Paveļjeva (Jēkabpils), jauniešu vērtējumā- Artis Rūtiņš (Jēkabpils), Artūrs Grišins (Jēkabpils), Antons Ivanovs (Līvāni).

Pēc krosa sacensībām trasē devās nūjotāji-kopskaitā 20. Paldies Andrejam Bondarevam un soļotājiem par iesaistīšanos Eiropas sporta nedēļā.

26. septembrī Eiropas sporta nedēļa turpinājās Ar Parka skrējienu Grīvas aktīvās atpūtas parkā. Turpmāk katru sestdienu plkst.10.00, neskatoties uz dažādiem laika apstākļiem) notiks Parka skrējiens. Pirmajā skrējienā piedalījās piecpadsmit dalībnieki un trīs brīvprātīgie. Parka skrējiens ir 5 km garš un ir bezmaksas pasākums, kurš paredzēts gan ģimenēm, gan aktīvajiem sportistiem, gan iesācējiem, gan tiem, kuri to darīs pirmo reizi. Nav svarīgi cik ātri skrien vai ej, nav svarīgi, kā tu esi ģērbies, svarīgi ir piedalīties. Var piedalīties arī kā brīvprātīgais. Parka skrējiens nav sacensības to parastajā izpratnē. Parka skrējienā var sacenties pats ar sevi, var salīdzināt savu rezultātu ar saviem draugiem. Galvenais ir noskrieto reižu skaits. Par noskrietām 20,50 un 100 reizēm dalībnieks saņem krekliņu ar šo “maģisko “ uzrakstu. Ģimenes, kurās ir bērni no 4 gadu vecuma līdz 11 gadiem skrien kopā (izstieptas rokas attālumā). Bērni krekliņu saņem pēc noskrietajām desmit reizēm. Brīvprātīgie krekliņu saņem par 25 darbošanās reizēm. Sākotnēji, sekojot līdzi progresam, dalībnieki mobilajā tālrunī ielādē skriešanas aplikāciju un pēc finiša piereģistrē. Dalībnieki, kuriem nav šāda iespēja, laiks tiks uzņemts ar hronometru.

 

Apsveicam

NIKITU BONDAREVU ar Latvijas čempiontitulu krosā U-16, šogad ceturto čempiontitulu.

Apsveicam

KITIJU VALTERI un DMITRIJU SERJOGINU ar uzvarām tradicionālajā 55. jubilejas skrējienā Daugavpils-Mežciems.

Apsveicam

Diānu Pastari ar izcīnīto 2.vietu, Ilzi Pastari un Elzu Pastari ar izcīnīto 3. vietu 55. jubilejas skrējienā Daugavpils-Mežciems.

 

Apsveicam

Līvānu rudens krosa komandu Leontīni Vītolu, Vilmu Lojāni, Annu Ivbuli, Alīdu Ābolu, Gundegu Jurāni, Mārīti Vilcāni, Vitu Ormani, Jāni Važņeviču, Arvilu Bušmani, Andreju Bondarevu ar izcīnīto 1. vietu LSVS 57. sporta spēlēs rudens krosā Jēkabpilī

individuāli

1.vieta  Leontīne Vītola 80+, Alīda Ābola 65+, Mārīte Vilcāne 60+, Arvils Bušmanis 50+,
2.vieta Gundega Jurāne 60+, Jānis Važņevičs 60+,
3.vieta Anna Ivbule 75+
5.vieta Vilma Lojāne 75+, Vita Ormane 40+.

 

Kross mazie LSVS kross Nikita kross Nujotaji

Sagatavoja:

Mārīte Vilcāne,

Līvānu novada Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra „Kvartāls” vadītājas vietniece   

 

 

 

 

 

 

Uz Lapas Augšu