April, april sporta ziņas

“Cīruļputenis 2017”

Preiļos noslēdzies skrējiens pa Preiļu pilsētas ielām “Cīruļputenis 2017”, kas pulcēja skriet un soļot gribētājus no Lietuvas un Latvijas. Pēc vairāku gadu pārtraukumu sacensībās bija iekļauta soļošana. Prāvais dalībnieku skaits soļošanā apliecināja soļošanas nepieciešamību. Ieviestais papildinājums programmā ir apbrobēts un paliks nākamajās sacensībās. Līvānieši kuplā skaitā piedalījās skrējienā. Katrā vecuma grupā tika apbalvoti seši spēcīgākie skrējēji. Līvānu Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi izcīnīja šādas vietas: Samanta Justīne Romanova izcīnīja 3. vietu 2 km skrējienā, Nikita Bondarevs – 6. vietu 4 km skrējienā, Andris Zakarevičs – 7. vietu 2 km skrējienā, Līva Marija Barkavska – 9. vietu 4 km skrējienā.

Sakelis

Attēlā no labās puses otrais – Andrejs Bondarevs, trešais – Valērijs Šakelis.

Ne vīriešu ne sieviešu konkurencē netika labots sacensību rekords. 8 km pamatdisciplīnā uzvarēja Andrejs Jesko (Nagļi), trešo vietu izcīnīja Valērijs Šakelis (savā vecuma grupā – pirmo vietu), piekto vietu Andrejs Bondarevs (savā vecuma grupā – otro vietu). Daniels Buko ieguva 5. vietu 8 km distancē savā vecuma grupā, Ivars Bikaunieks – 16. vietu. Arvils Bušmanis savā vecuma grupā izcīnīja 3. vietu 6 km, Jānis Važņevičs – 9. vietu. Juris Jansons finišēja kā piektais 4 km distancē. Dāmas neatpalika no vīriešu sasniegtā. Sievietēm pamatdisciplīna bija 6 km, kurā uzvarēja Anita Kažemāka. Mūsu Ginta Valtere izcīnīja otro vietu, bet Jeļena Mironova – 5. vietu. Mārīte Vilcāne 4 km distancē izcīnīja 3. vietu.

Ginta
Attēlā no kreisās puses pirmā – Ginta Valtere, piektā – Jeļena Mironova.

Novuss

Līvānu novada novusa čempionātā aizvadīta 11. kārta. Pārliecinoši par kārtas uzvarētāju kļuva Vladimirs Podrobovs. Otrā un trešā vieta tika noskaidrota pārspēlē starp Ilmāru Visocki un Uldi Makaru. Ar rezultātu 4:3 pārāks bija Ilmārs Visockis. 22. aprīlī ar pēdējo, 12. kārtu, noslēgsies novada novusa čempionāts. Pēdējā kārtā būs izšķirošā par čempiona titulu. Pašreiz čempionāta līderis ir Ilmārs Visockis (13 punkti), otrajā vietā – Vladimirs Podrobovs (14 punkti), trešajā vietā Ēriks Mazjānis (20 punkti), ceturtajā – Valērijs Osipovs (22 punkti).

Volejbola nacionālā līga sievietēm

“Volejbola klubs Līvāni” sieviešu volejbola komanda nacionālajā līgā pārliecinoši ieņem sesto vietu. Nacionālajā līgā startē divpadsmit komandas. Sestdien tika aizvadīta spēle ar LU, kura turnīra tabulā atrodas trešajā vietā. Saspringtās seta galotnēs tomēr nācās atzīt pretinieču pārākumu ar rezultātu 0:3 ( -23,-23,-19). Atbildes spēle notiks 9. aprīlī.