Aizvadīts LiVelo Kausa 2. posms – Līvānu MTB maratons

Aizvadīts LiVelo Kausa 2. posms – Līvānu MTB maratons

Līvānu pilsētas svētkos 22. jūlijā norisinājās biedrības “Veloklubs Līvāni” organizētais Līvānu MTB maratons, kas reizē bija arī LiVelo Kausa kalnu riteņbraukšanā 2. posms. Kopumā sacensībās startēja 146 dalībnieki no četrām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Ukrainas un Krievijas. Trīs dalībnieki dažādu ķibeļu dēļ finišu nesasniedza.

Kā allaž, sacensības tika atklātas ar jaunāko dalībnieku startu. Bērnu sacensībās 28 dalībnieku konkurencē pirmās vietas savās vecuma grupās (un attiecīgi distancēs) izcīnīja – Elēna Selga (Ogre, Hawaii Express), Ieva Jurēviča (Rīga, RPP MTB Jr.), Loreta Līcīte (Salas novads, LiVelo / Zelta Zeme), Jānis Lauris Caunītis (Gulbene) un Edvards Gedrovičs (Rīga, Vellapēda).

Pēc bērnu sacensībām startēja maratona un pusmaratona dalībnieki. Maratona (55 km) distancē 61 dalībnieka konkurencē uzvaras savās vecuma grupās – Evitai Bauskai (Viesīte, Selonia), Kasparam Beitānam (Gulbene, Velorīts), Raimondam Bricam (Baltijas Sports), Dzintaram Kaņepējam (Skanste / Virši A) un Raitim Zuļģim (Baltijas Sports), bet pusmaratona (35 km) distancē 57 dalībnieku konkurencē savās vecuma grupās uzvaras – Inesei Zvirgzdiņai (Pļaviņas, Baltijas sports), Vitai Kudlānei (Skrīveri), Anastasijai Sapožņikovai (Lietuva, SK “Snaige”), Diānai Saušai (Rīga, Belo Cycling project), Ilmāram Lukstam (Jēkabpils, LiVelo / Zelta Zeme), Valtam Zaķim (Gulbene, Velorīts) un Sandim Kornijenko (Daugavpils, LiVelo / Zelta Zeme).

Tāpat apkopoti LiVelo Kausa kopvērtējuma rezultāti pēc pirmajiem 2 posmiem:

- Vīriešu zēnu (VZ) grupā līderis ir Sandis Kornijenko (LiVelo / Zelta Zeme, Daugavpils)

- Sieviešu meiteņu (SM) grupā līdere ir Elēna Selga (Hawaii Express, Rīga)

- Vīriešu jauniešu (VJ) grupā – Valts Zaķis (VeloRīts, Gulbene)

- Sievietēm jaunietēm (SJ) – Anastasija Sapožņikova (SK Snaige, Visaginas, Lietuva)

- Vīriešu (Elites) grupā – Kaspars Beitāns (VeloRīts, Gulbene)

- Sieviešu (Elites) grupā – Evita Bauska (Selonia, Viesīte)

- Vīriešu (V30) grupā – Raimonds Brics (MySport, Pļaviņas)

- Vīriešu (V40) grupā – Dzintars Kaņepējs (Skanste / Virši-A, Pļaviņas)

- Sieviešu (S40) grupā – Jūlija Kaznačenko (SK Snaige, Visaginas, Lietuva)

- Vīriešu veterānu (V50) grupā – Uldis Lapsa (Skanste / Virši-A).

LiVelo Kausa komandu kopvērtējumā, pēc aizvadītiem diviem posmiem, joprojām vadībā ir “LiVelo / Zelta zeme”, aiz sevis atstājot komandas „Skanste / Virši-A” un „VeloRīts Gulbene”.

Nākošais LiVelo Kausa kalnu riteņbraukšanā posms – Kūku velokross – norisināsies jau šonedēļ – 29. jūlijā. Sacensību starts atradīsies pie Vecās Sūnu pamatskolas Krustpils novada Kūku pagastā. Plkst. 11.00 teurtiks dots starts bērnu sacensībām, bet plkst. 12.00 – velokrosam. Šajās sacensībās tiks noteikts arī titula “Kalnu karalis” ieguvējs – sacensību dalībnieks, kurš distances veikšanas laikā visvairāk reizes, nenokāpjot no divriteņa, uzbrauks organizatoru norādītajā kalnā.

Jau ziņots, ka šogad vienīgais kalnu riteņbraukšanas seriāls Latgales un Sēlijas reģionā – LiVelo kauss MTB 2017 – norisinās 7 posmos, un to otro gadu pēc kārtas organizē biedrība “Veloklubs Līvāni” sadarbībā ar citām biedrībām, pašvaldībām un riteņbraukšanas entuziastiem un atbalstītājiem.

Sacensību mērķis ir veicināt iedzīvotāju sportisko aktivitāti, popularizēt riteņbraukšanu un velosportu kā visiem pieejamu aktīvās atpūtas un veselību veicinošu sporta veidu un veidot LiVelo kausu kā tradicionālas un ikgadējas riteņbraukšanas sacensības.

Kuku_velokross_2017_

Sagatavoja:
Dainis Skrūzmanis,
Tālr. nr.: 26350848
E-pasts: info@livelo-team.lv

Uz Lapas Augšu