“90 stāsti Līvāniem” apmācības (video: Vidusdaugavas TV)

No 1. līdz 4. jūnijam 11 Līvānu novada jaunieši izmantoja iespēju piedalīties bezmaksas apmācībās par stāstu stāstīšanu, foto un video uzņemšanu un apstrādi, kas notika projekta “90 stāsti Līvāniem” ietvaros.

Apmācību mērķis bija sniegt jauniešiem zināšanas un prasmes, kas būs nepieciešamas interaktīvas brīvdabas izstādes “90 stāsti Līvāniem” veidošanai, gan noderēs katram personīgi.

Pirmajā apmācību dienā neformālās izglītības treneres Ievas Garjānes vadībā jaunieši, praktiski darbojoties, apguva dažādas metodes, kā veidot un stāstīt aizraujošus stāstus. Apmācības sniedza izpratni, ka stāsti mums ir visapkārt un tie ne vienmēr ir nodrukāti grāmatā vai publicēti internetā, bet sastopami arī citos formātos, piemēram, fotogrāfijās, video, dziesmās, mākslas darbos, u.c. Šīs apmācības jauniešiem palīdzēja kļūt atvērtākiem, radošiem un drošākiem, uzstājoties publikas priekšā.

Otrajā dienā fototehnikas, fotografēšanas un fotogrāfiju apstrādes pasaulē jauniešus ievadīja fotogrāfs Elmārs Lauskis. Viņa vadībā dienas gaitā jaunieši izzināja spoguļkameras tehniskās iespējas, apguva pareizos fotografēšanas leņķus, izprata, kā caur fotogrāfiju izstāstīt stāstu, kā arī apguva fotogrāfiju apstrādes programmas Adobe Photoshop CC pamatus.

Arī trešajā un ceturtajā dienā par video filmēšanas un montēšanas procesu izglītoja Elmārs Lauskis. Apmācību gaitā, gan klausoties trenera stāstītajā, gan praktiski veicot dažādus uzdevumus, jaunieši papildināja zināšanas un prasmes veiksmīgas kompozīcijas izveidē, filmēšanā no dažādiem leņķiem, skaņu tehnikas pielietošanā, video materiāla apstrādē un montēšanā, piemēram, programmā Adobe Premiere.

Par to, kā jauniešiem veicās un ko viņi paši domā par apmācībām, skaties video!

JIC “Kvartāls” projektu “90 stāsti Līvāniem” īsteno Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2016. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros. Projekta norises laiks ir no 2016. gada 20. aprīļa līdz 31. augustam. Projekta ietvaros plānotas arī citas aktivitātes jauniešiem – velobrauciens, ekspedīcija, radošās darbnīcas, izstādes sagatavošana, pieredzes apmaiņas brauciens.

Uz Lapas Augšu