8. jūnijā aicinām Līvānu novada bērnus piedalīties “Meža savienības” parlamenta vēlēšanās 2024

2024_Velesanas_Visi_Kopa

2024. gada 8. jūnijā no plkst. 10:00 līdz 14:00 Līvānu novadā norisināsies “Meža savienības” parlamenta vēlēšanas 2024. Tajās Līvānu novada bērni varēs izdarīt savu izvēli un nobalsot par 5 sarakstiem: Ezi Pūpēdi (1.saraksts), Laimes Lāci (2.saraksts), Čeizu Drošsirdi (3.saraksts), Zaķīti Bingu (4.saraksts) un Trusi Bultu (5.saraksts).

Balsot varēs 8 iecirkņos Līvānu novadā, kas būs izvietoti netālu no Eiropas Parlamenta vēlēšanu iecirkņiem: pie Līvānu novada kultūras centra (Rīgas ielā 105, Līvānos), pie J.Graubiņa Līvānu mūzikas un mākslas skolas (Raiņa ielā 4, Līvānos), pie Multifuncionālā jaunatnes iniciatīvu centra “Kvartāls” (Lāčplēša ielā 28, Līvānos), kā arī novadā – pie Rožupes kultūras nama (Draudzības laukumā 2, Rožupē, Rožupes pagastā), pie Jaunsilavas pamatskolas (Jaunsilavas ielā 1, Jaunsilavās, Turku pagastā), pie Jersikas tautas nama (Liepu ielā 5, Upeniekos, Jersikas pagastā), pie Rudzātu pagasta pārvaldes (Miera ielā 1, Rudzātos, Rudzātu pagastā) un pie Sutru kultūras nama (Uzvaras ielā 5, Sutros, Sutru pagastā). Mudinot bērnus nepalikt vienaldzīgiem, ceram, ka šoreiz Eiroparlamenta vēlēšanās aktīvāk iesaistīties arī balstiesīgie ģiemenes locekļi.

Maijā “Meža savienības” parlamenta vēlēšanu 2024 kandidāti jau devās pie saviem vēlētājiem un iepazīstināja ar savu vēlēšanu programmu, ņemot vērā viņu pārstāvētā saraksta nostāju. 1.sarakstu pārstāv Ezis Pūpedis, kurš par savu moto ir izvēlējies “Kas mans, tas mans, kas tavs – tas arī mans!” 2.sarakstu pārstāv Laimes Lācis ar moto “Kāpēc darīt, ja var nedarīt!” 3.sarakstu pārstāv Čeizs Drošsirdis, kura moto ir “Atnācu, ieraudzīju, uzvarēju!” 4.sarakstu pārstāv Zaķītis Bings ar moto “Mūžu dzīvo, mūžu mācies!” Savukārt 5.saraksta galvenais runas vīrs ir Trusis Bulta, kurš par savu moto ir izvēlējies “Nē plastmasai, ēdīsim trušu kāpostus!” 9.maijā kandidāti tikās ar Līvānu 1.vidusskolas, Līvānu pamatskolas un Līvānu novada pirmsskolas izglītības iestādes “Rūķīšī” audzēkņiem, 15. maijā apciemoja vēlētājus Jersikas un Rožupes pamatskolās, bet 20. maijā – Jaunsilavas pamatskolā un Rudzātu vidusskolā.

2021. gadā biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” īstenoja projektu, kura ietvaros norisinājās akcija #EjamVisiBalsot! Tad norisinājās “Meža vēlēšanas 2021” paralēli pašvaldību vēlēšanām, kur novada paši mazākie vēlētāji varēja atdot savu balsi par vienu no 5 kandidātiem – Ezi Adatu, Čeizu Ķepu, Pūci Bubo, Pandu Andu un Zaķi Zibsni. 33% bērnu vecumā no 5 līdz 10 gadiem, kas dzīvoja Līvānu novadā, piedalījās “Meža vēlēšanās 2021”. Šajās vēlēšanās uzvarēja Panda Anda. Tad Līvānu novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Inta Raubiška atzina, ka daudzi vecāki ir devušies uz pašvaldību vēlēšanām, jo viņu bērni ir mudinājuši tajās piedalīties, lai paši varētu doties uz “Meža vēlēšanām 2021”. Arī vairāki vecāki apstiprināja, ka bērni ļoti vēlējās piedalīties un aiziet nobalsot, kā dēļ uz vēlēšanu iecirkņiem devās visi kopā.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

2024_skrejlapas-1.saraksts

2024_skrejlapas-2.saraksts

2024_skrejlapas-3.saraksts

2024_skrejlapas-4.saraksts

2024_skrejlapas-5.saraksts

Uz Lapas Augšu