12. Līgu un Jāņu atklātais vieglatlētikas čempionāts

12. Līgu un Jāņu atklātais vieglatlētikas čempionāts

Līgu un Jāņu atklātais vieglatlētikas čempionāts vecmeistariem šogad notika divas nedēļās ātrāk nekā ierasts, taču dabā viss notiek, kā ierasts pirms Jāņiem – ienākas zemenes, zied margrietiņas, tiek pļauts un vākts siens, ir izlaidumu laiks, notiek citas sacensības (Stirnu buks).

005Atklāšanas parādē sportistus uzrunāja un ceļa vārdus teica Preiļu un Līvānu novada domes priekšsēdētāji Maruta Plivda un Andris Vaivods, 12. Saeimas deputāts Aldis Adamovičs, Broņislava Mīkule (Gunāra Jāņa Mīkuļa dzīvesbiedre). Skanot Latvijas himnai, sacensību karogu mastā uzvilka Olga Borisova un Valdis Cela. Tika sumināti Jāņi: Jānis Māsāns, Jānis Ludāns, Jānis Pāvuliņš, Jānis Buks, Jānis Brakovskis, Jānis Zagorskis, Jānis Spridzāns, Jānis Magdaļenoks.

Neskatoties uz iepriekš paredzēto, čempionāts tomēr sapulcēja 61 dalībnieku no Ventspils, Jelgavas, Rīgas, Daugavpils, Gulbenes, Kokneses, Viļakas, Jēkabpils, Kocēniem, Viļāniem, Aizkraukles, Babītes, Madonas, Preiļiem, Vārkavas, Riebiņiem un Līvāniem. Vislielākā piekrišana bija mešanas disciplīnām – lodes grūšanā vīriešiem startēja divdesmit dalībnieki, bet sievietēm viskuplāk pārstāvētā disciplīna bija lodes grūšana un šķēpa mešana – vienpadsmit dalībnieces. Pirmo reizi soļošanā tika izcīnīta Gunāra Jāņa Mīkuļa piemiņas balva, ko dāvāja Līvānu novada dome. Piemiņas balvas izcīnīja Vera Grīnberte un Harijs Āboliņš. Sacensības noritēja raiti un pozitīvā gaisotnē. Absolūtie uzvarētāji saņēma sacensību krekliņus un sieru. Ar nepacietību gaidīsim LSVS Pašvaldību 55. sporta spēles 21. un 22. jūnijā Jelgavā, ka ir galvenais šī gada starts.

Sacensību rezultāti

Jūnija sākumā vecmeistari sacentās Koknesē par Viestura kausu. Leontīne Vītola ar sasniegto rezultātu 400 m (1:36,73) izcīnīja Viestura kausu, 2. vietu 100 m un tāllēkšanā. Mārīte Vilcāne 1. vietu izcīnīja trīssoļlēkšanā, Vita Ormane – 2. vietu augstlēkšanā, 3. vietu 1500 m, 400 m un 3000 m soļošanā. Jānis Važņevičs ieguva 2. vietu 3000 m.

koknese

Sagtavoja:
Mārīte Vilcāne,
JIC “Kvartāls” vadītājas vietniece

Uz Lapas Augšu